2018 KPSS Geç Başvuruları ÖSYM Tarafından Alınmaya Başlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS başvuruları alındı ve adaylara bir günlük geç başvuru hakkı verildi. Adaylar bugün itibari ile geç başvurularını yapmaya başlayacaklardır. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

2018 KPSS Geç Başvuruları ÖSYM Tarafından Alınmaya Başlandı

Bilindiği gibi adaylar 10 Mayıs 2018 ile 21 Mayıs 2018 tarihleri arasında KPSS 2018 Lisans başvurularını gerçekleştirdiler. Ayrıca adaylar KPSS başvuru ücretlerini de 22 Mayıs 2018 tarihine kadar ödeyebildiler.

Konu ile ilgili olarak adaylar KPSS lisans başvuru ücretleri olarak Genel Yetenek-Genel Kültür / Eğitim Bilimleri / ÖABT : 90,00 TL KPSS Alan Bilgisi Sınavlarının Her Bir Oturumu İçin : 60,00 TL ödeme yaptılar. Adaylar sınav başvuru ücretlerini Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından belirlenen bankalara yaptılar.

KPSS GEÇ BAŞVURULARI BAŞLADI

Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından geç başvurular hakkında bir duyuru yayımlanmıştı. Yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"2018 KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT başvuruları, 6 Haziran 2018 tarihinde alınacak olup internet aracılığıyla bireysel başvuru aynı tarihte saat 23.59’da sona erecektir."

Peki geç başvurular nasıl yapılacak? Adaylar KPSS geç başvurularını bugün saat 23.59'a kadar ÖSYM'nin aday işlemleri sistemine T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak gerçekleştireceklerdir. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE