2018 KPSS Lisans Branş Sıralamaları Nasıl Öğrenilir?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından düzenlenen, 2018 Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarının erişime açıldığını duyurdu. Peki lisans branş sıralamaları nasıl öğrenilecek? İşte merak edilenler...

KPSS 05.10.2018, 14:32 18.01.2019, 22:26 Kerim Solak
2018 KPSS Lisans Branş Sıralamaları Nasıl Öğrenilir?

2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (2018 KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına yönelik branş sıralamaları belli oldu.

Sınava giren binlerce aday branş sıralamalarını merak ederken bizlerde kamupersoneli.net olarak detayları okurlarımızla paylaşıyoruz.

PEKİ BRANŞ SIRALAMALARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

ÖSYM tarafından yayımlanan branş sıralamalarına; "https://ais.osym.gov.tr" web adresi üzerinden adayların T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebilecekleri ifade edildi.

Branş kapsamında sıralamalar adayların bilgilendirilmesi amacıyla oluşturuldu.

Adayların kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasından kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkan sağlayan hizmeti kullanabilecekler.

Bu kapsamda görüntülenen pencerenin belge niteliği taşımadığı açıklandı.

Her türlü değerlendirmelerin ÖSYM sisteminde kayıtlı olacağı ifade edildi.

Branş kapsamında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS) sistemi üzerinden çekilen ÖSYM sisteminden 2 Ekim 2018 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ile bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimleri gözükmeyen adayların ise başvuruda belirttikleri bilgilerin baz alınarak hazırlandığı duyuruldu.

Ayrıca ÖSYM tarafından Branş sıralamalarının nasıl öğrenileceğiyle alakalı olarak döküman yayımlanmıştı.

Yorumlar (0)