2018 KPSS Lisans Tarih Soruları Cevapları ve Yorumları (Kolay Mıydı, Zor Muydu?)

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS Genel Kültür Tarih testi gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen sınava ilişkin adayların yorumlarını alıyoruz.

KPSS 22.07.2018, 14:12 31.01.2019, 22:21 Batuhan
2018 KPSS Lisans Tarih Soruları Cevapları ve Yorumları (Kolay Mıydı, Zor Muydu?)

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı Genel Kültür Genel Yetenek maratonu nihayet tamamlandı. 2018 KPSS Lisans Tarih soruları size göre kolay mıydı zor muydu?

SINAV DETAYLARI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen sınavda Genel Kültür 60 soru ve Genel Yetenek 60 soru olmak üzere adaylara 120 soru soruldu. Soruların yanıtlanması için adaylara 130 dakika süre verildi.

Bunun yanı sıra Genel Yetenek testinde adaylara Türkçe testinde 30 soru Matematik testinde 30 soru soruldu. Ayrıca Genel Kültür testinde Tarih testinde 27 soru, Coğrafya testinde 18 soru, Anayasa - Vatandaşlık testinde 9 soru ve Güncel Bilgiler testinde 6 soru soruldu.

SORU VE CEVAPLAR NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Peki KPSS soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak? Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS soru ve cevaplarının ne zaman yayımlanacağı belirtilmedi. Ancak soru ve cevaplar yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Yorumlar (1)
Neslihan 13 ay önce
Hidirellez sorusu soruldu mayista kutlanan etkinlik diye