2018 KPSS Lise Sınav Giriş Belgeleri Nasıl Alınır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) lise sınav giriş belgelerinin erişime açıldığı belirtildi. Peki 2018 KPSS Lise sınav giriş belgeleri nasıl alınır? İşte merak edilenler.

KPSS 27.09.2018, 17:27 18.01.2019, 23:46 Kerim Solak
2018 KPSS Lise Sınav Giriş Belgeleri Nasıl Alınır?

Kamupersoneli.net olarak 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lise sınav giriş belgeleriyle alakalı olarak detayları okyucularımızla paylaşmaya devam ediyoruz.

Söz konusu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre; 2018 KPSS lise sınav giriş belgelerinin adayların erişimine açıldığı belirtildi.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ NASIL ALINIR?

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruya göre; 2018 KPSS Lise sınavına girecek adaylar sınav giriş belgelerine 27 Eylül 2018 tarihinde saat 14:10'dan itibaren erişim sağlanabilecekler.

Ayrıca adaylar ÖSYM'nin "aday işlemleri sistemi" AİS üzerinden 2018 KPSS Lise sınav giriş belgelerini çıktı olarak alabilecekler.

Adaylar 2018 KPSS Lise sınav giriş belgelerine kendilerine ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ile ÖSYM şifreleri ile erişim sağlayacaklar.

Diğer yandan sınav giriş belgesi üzerinden adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafları bulunması şarttır.

Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır.

Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecek.

Yorumlar (0)