2018 KPSS Ortaöğretim- Lise Sınav Giriş Belgeleri Nereden Alınacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) lise sınav giriş belgelerinin erişime açıldığı belirtilmişti. Sınava girecek adaylar KPSS Lise sınav giriş belgeleri nasıl alınır sorusunu sormaya başladılar. Bizlerde konuyla alakalı olarak detayları paylaşıyoruz.

KPSS 02.10.2018, 13:33 18.01.2019, 23:17
2018 KPSS Ortaöğretim- Lise Sınav Giriş Belgeleri Nereden Alınacak?

Kamupersoneli.net olarak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 7 Ekim 2018 tarihinde Pazar günü gerçekleştirilecek olan 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lise sınav giriş belgeleriyle alakalı olarak detayları okurlarımızla paylaşıyoruz.

Bilindiği gibi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlanmıştı ve 2018 KPSS lise sınav giriş belgelerinin adayların erişimine açıldığı belirtilmişti.

ADAYLAR SINAV GİRİŞ BELGELERİNİ NEREDEN ALACAK?

2018 KSPS Lise- Ortaöğretim sınavına girecek adaylar sınav giriş belgelerine 27 Eylül 2018 tarihinden 7 Ekim 2018 tarihinde saat 10:10'a kadar alabilecekler.

Ayrıca adaylar ÖSYM'nin "aday işlemleri sistemi" AİS üzerinden 2018 KPSS Lise sınav giriş belgelerini çıktı olarak alabilecekler.

Adaylar 2018 KPSS Lise sınav giriş belgelerine kendilerine ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ile ÖSYM şifreleri ile erişim sağlayacaklar.

Diğer yandan sınav giriş belgesi üzerinden adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafları bulunması gerekiyor.

Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır.

Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecek.

Yorumlar (0)