2018 KPSS Ortaöğretim Sonuçları ÖSYM Tarafından Ne Zaman Açıklanacak?

2018 Lise Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Sınava giren adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağı hakkında araştırmalarına devam ederken bizlerde konuyla alakalı olarak merak edilen tüm detayları okurlarımızla paylaşıyoruz.

KPSS 20.10.2018, 08:42 18.01.2019, 00:44 Kerim Solak
2018 KPSS Ortaöğretim Sonuçları ÖSYM Tarafından Ne Zaman Açıklanacak?

2018 Lise (ortaöğretim) Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının açıklanma tarihi sınava giren adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor.

Sınava giren binlerce aday memur olma hayali kurarken sonuçların hemen açıklanması talebinde bulunuyorlar.

Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen tüm detaylar sitemizde

PEKİ 2018 KPSS LİSE SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Lise Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının ÖSYM takvimi detaylarına göre 8 Kasım 2018 tarihinde Perşembe günü açıklanacağı ifade edildi.

Ayrıca adaylar sonuçlara, açıklanmasıyla beraber T. C. kimlik numaraları ve kendilerine ait ÖSYM aday şifresi ile ÖSYM'nin sonuç sorgulama ekranı "https://sonuc.osym.gov.tr" üzerinden sorgulama yapabilecekler.

SORU VE CEVAPLAR

Lise Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) soruları ve cevapları ÖSYM tarafından 9 Ekim 2018 tarihinde açıklanmıştı.

Adaylar 10 gün süre ile sorulara ve cevaplara erişim sağlayabilecekti.

ÖSYM tarafından açıklanan soru cevaplara adaylar erişim sağlamak için kendilerine ait olan T. C. kimlik numaraları ve yine aynı şekilde kendilerine ait ÖSYM aday şifresi ile alt kısımda vereceğimiz bağlantı adresinden detayları sorgulayabilecekler.

Yorumlar (0)