2018 KPSS Ortaöğretim Soruları ve Cevapları ÖSYM Tarafından Açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 7 Ekim'de gerçekleştirilen KPSS Ortaöğretim sınavına ait soruları ve cevapları adayların erişimine açıldı.

KPSS 09.10.2018, 15:50 18.01.2019, 21:55 Batuhan
2018 KPSS Ortaöğretim Soruları ve Cevapları ÖSYM Tarafından Açıklandı

KPSS lise sınavı 7 Ekim 2018 tarihinde milyonlarca adayın katılımı ile ÖSYM tarafından uygulandı. 

Söz konusu sınav sonuçları ise ÖSYM'nin sonuç açıklama sistemi üzerinden 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacaktır. 

SORULAR VE CEVAPLAR ERİŞİME AÇILDI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden yayımlanan duyuruda, KPSS lise sınav soru ve cevaplarının adayların erişimine açıldığı ifade edildi. 

Adaylar aşağıdaki link üzerinden sorulara ve cevaplara ulaşabileceklerdir. 

İŞTE ÖSYM TARAFINDAN YAPILAN DUYURU

7 Ekim 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS Ortaöğretim Temel Soru Kitapçığına,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 09 Ekim 2018 tarihinde saat 15.45’den itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

2018-KPSS Ortaöğretim Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade veren içeren sorular sorulmamaktadır.

2018-KPSS Ortaöğretim sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlere göre aşağıda verilmiştir.

GENEL YETENEK: 10. ve 57. Sorular

GENEL KÜLTÜR: Bulunmamaktadır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Sınav sonuçları açıklandığında kamupersoneli.net olarak adaylarımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Sonuçlar açıklandığında anlık bildirim almak için uygulamamızı indirin:

Yorumlar (0)