2018 KPSS Sonuçlarının Hatalı Olduğunu İddia Eden Adaylar Açıklama Bekliyor

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS Lisans ve KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sonuçları açıklandı. Bunun ardından binlerce aday sonuçların yanlış hesaplandığını iddia etti. Konu ile ilgili olarak sosyal medyada bir kampanya başlatıldı. Detaylar haberimizde...

KPSS 04.09.2018, 20:39 30.01.2019, 21:05
2018 KPSS Sonuçlarının Hatalı Olduğunu İddia Eden Adaylar Açıklama Bekliyor

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 29 Ağustos 2018 tarihinde KPSS sonuçları açıklandı.

KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından binlerce aday sitemize ulaşarak ve çeşitli platformlarda paylaşımlar yaparak sonuçların hatalı olduğunu iddia ettiler. 

Ancak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi yetkilileri tarafından bir açıklama yapılmadı. Yetkililerden puanların yeniden hesaplanmasını veya bir açıklama beklediklerini ifade eden adaylar çeşitli paylaşımlarda bulunmaya devam ediyorlar. 

ADAYLARIN PAYLAŞIMLARI

Bugünkü yazımızda KPSS sonuçlarının hatalı olduğunu iddia eden adayların sosyal paylaşım platformlarındaki gönderilerini okuyucularımızla paylaşıyoruz. Sosyal medyada trend olan paylaşımlar ise şöyle:

# Lütfen artık sesimizi duyun optikle kitapçık uyuşmuyor!

# İşaretlediğime emin olduğum sorular boş gözüküyor. Bazı sorularım yanlış kabul ediliyor. Ben doğru işaretlediğime eminim ! Artık biri de bizi duysun.

# Optiklerimiz ve cevap kağıtlarımız uyuşmuyor bundan dolayı eksik netlerimiz var. Bu konuya açıklık getirmenizi bekliyoruz devlet büyüklerimiz.

# Artık ne zaman bir açıklama yapacaksınız artık bir şey deyin biz hakkimizi aramaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Yorumlar (7)
AKIL VE VİCDAN 12 ay önce
2018 kpss soru kitapçiğindaki yanitlarimi cevap kağidina aynen aktardiğima emin olduğum halde önemli bir kismi uyuşmuyor,devlet büyüklerimizin sesimizi duymasini istiyoruz...
ayse 12 ay önce
kpss kesin yanlis bencede netler farkli uyusmuyo
2018 KPSS HATALI OKUNDU 12 ay önce
Kesinlikle birileri cevap kagidiyla oynamış. ...
Ayşe 12 ay önce
Kesinlikle yalnış o kadar emek ediyoruz herşeyimizden ödün veriyoz ne imkansızlıklara hazırlanıyoruz 1 kaç puana kaybettiriyorlar netimizibdoğru hesaplaşmalar olacak aslında ama oldurmuyorlarb karambole getirip alımlar da yapılıyor yaşımızda geçiyor hakkımızı helal etmiyoruz duyun sesimizi artık yazık bize de lütfen çoluğumuz çocuğumuz var
ay 12 ay önce
kpss kesin yanlis bencede netler farkli uyusmuyosun
el insaf 12 ay önce
Kesinlikle yanlış hesaplama yapıldı 10 netim yanlış diye hespalanmış
Aysun 12 ay önce
İsaretledigime sık ile cevap anahtarı uyusmuyor