2018 KPSS Soruları Açıklandı! Peki KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS lise sınavı soruları ve cevapları adayların erişimine açıldı. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Konu hakkında detaylar haberimizde...

2018 KPSS Soruları Açıklandı! Peki KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

7 Ekim 2018 tarihinde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Türkiye geneli 81 il merkezinde gerçekleştirilen KPSS lise sınavı soruları dün adayların erişimine açıldı. 

Soruların ve cevapların açıklanmasının ardından sınava katılan 3 milyona yakın aday tarafından KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılıyor. Bu konu hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin 2018 yılına ilişkin sınav takviminde 3 milyon adayın katılımı ile Pazar günü gerçekleştirilen KPSS lise sınavı sonuçlarının 8 Kasım 2018 tarihinde ÖSYM'nin sonuç açıklama sistemi üzerinden duyurulacağı ifade edildi. 

MERKEZİ ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Ayrıca adaylar KPSS ortaöğretim merkezi yerleştirmeler için tercihlerini 11 ile 20 Aralık 2018 tarihleri arasında ÖSYM üzerinden tercihlerini yapabileceklerdir. Merkezi atamalar için KPSS lisans, ön lisans ve lise sınavlarına katılmış ve puanları hesaplanan adaylar tercih yapabileceklerdir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 21:51
YORUM EKLE