2019 KPSS Sonuçlarının Ne Zaman Açıklanacağı Belli Oldu

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 14 Temmuz'da düzenlenen Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri oturumlarının ardından, alan bilgisi oturumlarından ilk ikisi tamamlandı. Bunun ardından adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağı araştırılıyor.

KPSS 22.07.2019, 08:22
2019 KPSS Sonuçlarının Ne Zaman Açıklanacağı Belli Oldu

Kamuda memur olmak isteyen binlerce aday KPSS'de ter döktü. KPSS kapsamında birçok oturum geride kaldı. Bu oturumlara katılım sağlayan vatandaşlar sonuçların ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacağını araştırıyorlar.

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanan takvim kapsamında KPSS sonuçları 29 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak. Bu sonuçların açıklanmasının ardınan alınan puan iki yıl süre ile geçerli olacak. Bu süre içinde yeni sınavın yapılamaması durumunda, sınav sonuçları, bir sonraki sınavın sonucunun açıklanmasına kadar geçerli sayılacak.

ÖABT SINAV VE SONUÇ TARİHİ

KPSS'nin Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 28 Temmuz 2019 saat 10.15'te uygulanacak. ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği Alanı Sınavı ise aynı gün 14.45'te düzenlenecek. Ayrıca söz konusu sınav sonuçları 29 Ağutos 2019 tarihinde açıklanacak.

Yorumlar (1)
ahmet 3 ay önce
işletme lisans bitirdim başvurabilir miyim