2020 KPSS Önlisans sınavına girecekler dikkat! ÖSYM son dakika duyurdu

2020 KPSS Önlisans sınavına girecekler dikkat! ÖSYM son dakika duyurdu

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı ön lisans sınavına girecek adayları yakından ilgilendiren duyuru Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ve ÖSYM resmi internet sitesinde açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda 2020 KPSS önlisans sınavı hakkında detaylar aktarıldı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 2020 KPSS önlisans sınavı ile ilgili son dakika duyurusu yayımlandı.

KPSS ÖNLİSANS SINAVI SON DAKİKA DUYURUSU

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından yapılan paylaşımda, "Yarın 81 ilimizde ve KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da gerçekleştireceğimiz 2020-KPSS Ön Lisans Sınavına girecek tüm adaylarımıza başarılar, sınavda görev alacak sınav görevlilerimize de kolaylıklar dilerim." ifadelerini kullandı.

2020 KPSS ÖNLİSANS SAAT KAÇTA?

2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı ön lisans oturumu hakkında ÖSYM tarafından ÖSYM resmi internet sitesinde yapılan duyuruda, "25 Ekim 2020 tarihinde ön lisans düzeyinde uygulanacak 2020 Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Ön Lisans) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden,  nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 25 Ekim 2020 Pazar günü  07.00 ile 10.00 saatleri arasındaaçık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya  fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya  fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya  fotoğraflı, barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.  " denilidi.

25 EKİM 2020 PAZAR GÜNÜ 07.00- 10.00 SAATLERİ ARASINDA AÇIK OLACAK İL/İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ

KPSS ÖNLİSANS SORU SAYISI

Sınavda adaylara Genel Kültür testinden 60, genel yetenek testinden 60 soru olmak üzere toplamda 120 soru sorulacak.

SORU VE CEVAPLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ön lisans KPSS 'nin sona ermesinin ardından sınav soru ve cevapları ÖSYM tarafından açıklanacak. Sınav sorularının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. 

2020 KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Önlisans 2020 sonuçları ÖSYM tarafından açıklanan takvime göre 26 Kasım 2020 tarihinde açıklanması planlanıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler