Adaylar tepkili: KPSS'den 93 puanı olan aday değil 65 puanı olan sözlü sınava girecek

Adli Tıp Kurumu 55 memur alımı ilanı başvuruları 9-16 Ocak 2017 tarihleri arasında alınmıştı. KPSS 2016/4 memur alımı sonuçları açıklandı ama adaylar tepki gösterdi.

KPSS 31.01.2017, 19:57 03.02.2019, 13:55
Adaylar tepkili: KPSS'den 93 puanı olan aday değil 65 puanı olan sözlü sınava girecek

Adli Tıp Kurumu 55 memur alımı ilanı başvuruları 9-16 Ocak 2017 tarihleri arasında alınmıştı. KPSS 2016/4 ile Adli Tıp Kurumu 55 memur alımı başvuru sonuçları açıklandı. Adli Tıp Kurumu KPSS 2016/4 ile 55 memur alımı için sözlü sınava katılabilecek adayların listesini yayınladı. Adaylar KPSS önlisans'tan 93 puan almış adayın "Adli Tıp Teknikeri" kadrosuna başvuru yaptığını ve bölümü geçersiz olduğu için KPSS'den 64 puan alan adayın o kadroda tek başına sözlü sınava gireceğini görünce tepki gösterdi.

KAMUPERSONELİ.NET NOTU: ADAYLAR KENDİ BÖLÜMÜ DIŞINDA TERCİH EDİLEN KADRO İÇİN TEPKİ GÖSTERMİYORLAR, 93 PUAN ALIP ATANAMADIKLARINA VE BU PUANLA İŞSİZ KALMALARINA TEPKİ GÖSTERİYOR...

ÖRNEK TEPKİLERDEN BİR TANESİ;

İŞTE ADAYLARIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ O PUANLAR

Diğer durum ise şu şekilde;

Adli Tıp Kurumu, yayınladığı ilanla 21 adli tıp teknikeri, 8 kimyager, 5 biyolog, 4 patoloji teknikeri, 4 makine mühendisi, 3 elektrik elektronik teknisyeni, 3 kimya teknisyeni, 2 psikolog, 2 laborant, 1 radyoloji teknikeri, 1 makine teknisyeni ve 1 inşaat mühendisi alımı yapacağını duyurmuştu.

Adli Tıp Kurumu resmi internet sitesinden yayınlanan duyuru şu şekilde;

"Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere; ilan edilen kadrolara 09 –16 Ocak 2017 tarihleri arasında internet üzerinden yapılan başvurular Başkanlığımızca incelenmiştir.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayları belirlemek amacıyla, Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 14 üncü  maddesi gereğince, başvuruları kabul edilen adayların ÖSYM tarafından yapılan KPSS'da almış oldukları puanların en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaları yapılmış ve ilan edilen kadro sayısının on katı kadar en yüksek puanlı adaylar sözlü sınava girmeye hak kazanmıştır.

Sözlü sınavlar İstanbul Yenibosna’da bulunan Adli Tıp Kurumu merkez binasında yapılacak olup, sözlü sınav tarihleri daha sonra açıklanacaktır."

Yorumlar (17)
Yusuf 3 yıl önce
Ben bu mülakat işinde adaletli davranıldığına inanmıyorum
Caner 3 yıl önce
Gayet normal bir durum adamın bölümü bu. Ben kamu yönetimi mezunuyum doktorluk yapabilir miyim
Normal 3 yıl önce
Bence gayet normal ozaman bizde 98 puan alip doktor olalim okumayalim bosuna 5 sene 1 sene kpss hazirlanalim yeter
Emre 3 yıl önce
Olabilir herkez bölümünden tercih yapsın sorun çıkmaz
Dogan 3 yıl önce
Bu memleket te bazı şeylere güvenmek istiyoruz lütfen bulunduğunuz makamları makamın hakkını vererek kullanınız eğer kullanmayan varsa Allah CC o insanı yerle yersan eylesin kul hakkını ödemeyi nasip etmesin cehennem narında iniltileri bu dünyada kapusu olsun inşAllah layıkıynan yerine getirenide bu dünyada huzurla gercek dünyada cennet ile ödüllendirsin unutmaki Rabbim görüyor onun adaletine sığınmak tan başka ne caremiz varki
Ali 3 yıl önce
sistem baştan beri böyle olsaydı keşkee :)
Evaaa 3 yıl önce
Mülakat = demek akraba arkadas aile dostu memur alimi demek
AUTOPSY 3 yıl önce
arkadaşlar ataması olmayan bir bölüme gidip atanmak için zorla 93 alıcama ataması olan bölüme gidip 65 alır böylede atanırım...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın