Atatürk'ün Rum Sındığı Savaşı Olarak Nitelendirdiği Savaş KPSS Sorusu Oldu

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen KPSS'de Atatürk'ün Rum Sındığı Savaşı olarak nitelendirdiği savaşın hangisi olduğu soruldu. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde..

KPSS 22.07.2018, 14:52 31.01.2019, 22:19 Batuhan
Atatürk'ün Rum Sındığı Savaşı Olarak Nitelendirdiği Savaş KPSS Sorusu Oldu

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavında adaylara Atatürk'ün Rum Sındığı Savaşı olarak nietelendirdiği savaşın hangisi olduğu soruldu. Konu ile ilgili olarak Atatürk'ün Rum Sındığı Savaşı olarak nitelendirdiği savaş “Başkumandan Meydan Savaşı”dır. 

SINAV DETAYLARI

KPSS Lisans Genel Kültür Genel Yetenek testlerinde adaylara toplam 120 soru soruldu. Soruların yanıtlanması için adaylara ÖSYM tarafından 130 dakika verildi. 

KPSS Lisans sınavına ilişkin olarak, Genel Yetenek testinde adaylara Türkçe testinde 30 soru Matematik testinde 30 soru soruldu. Ayrıca kamupersoneli.net olarak Genel Kültür testinde yer alan soru dağılımını okuyucularımızla paylaşıyoruz. Buna göre Genel Kültür testinde Tarih testinde 27 soru, Coğrafya testinde 18 soru, Anayasa - Vatandaşlık testinde 9 soru ve Güncel Bilgiler testinde 6 soru soruldu.

KPSS Eğitim Bilimleri testi de bugün saat 14.45'te başladı. Sınavda 80 soru sorulacak ve 100 dakika süre verilecek. KPSS Eğitim Bilimleri testi saat 16.25'te sona erecektir.

Yorumlar (0)