Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KPSS İptali Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2010 KPSS ile ilgili açıklamasında'’ . Hak edenler, hakları iade edilmek suretiyle iade-i itibara kavuşacaklar.’’ sözlerini kullandı.

KPSS 05.08.2016, 00:21 05.08.2016, 00:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KPSS İptali Açıklaması

Cumhurbaskanı Recep Tayyip Erdogan, iptal edilen KPSS'de soruları çaldığı tespit edilen memurların ayıklanacağını, hak edenlerin kalmaya devam edeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT canlı yayınında 15 Temmuz darbe girişimini ve sonrasında yaşananları değerlendirdi.

‘’ . Hak edenler, hakları iade edilmek suretiyle iade-i itibara kavuşacaklar.’’

Erdoğan, 'Tespit edilenlerin hepsi ayıklanacak. Hak edenler, hakları iade edilmek suretiyle iade-i itibara kavuşacaklar. KPSS ile ilgili o noktada başladı ya, neye göre başladı, araştırmalar yapılıyor. Hak etmeyenler tamamen ayıklanacak, edenler de kalacak. 2010 itibariyle şu an bu çalışma yapılıyor. Araştırma yapılmak suretiyle kopya çekenler çıkarılacak, bir de tabii üyelikleri tescil edilenler memuriyetten çıkarılacak. KPSS'nin tamamının iptali söz konusu değil' dedi.

Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (3)
aydın 3 yıl önce
hükmen iptal olan bir sınav sonucu nasıl geçerli olabilir,hak eden etmeyen nasıl ayırt edilebilir,yapılan işlem hükmen geçersiz sayılmaz mı yok mu aramızda bir hukukçu tanıdığı olan.
#2010kpssalinteriyleatananlar 3 yıl önce
ne çok göz diken varmış masum insanların ekmeğine . kopya çekildiyse sadece 2010da mı ? hepsinde skandal var . o sınavda güvenliği sağlayamadılarsa giren binlerce insanın suçu günahı nedir ? ayrıca hukukçuların yorumlarını inceleyin lütfen suç bireyseldir kollektif sorumluluk olmaz diyorlar
aydın 3 yıl önce
ben de 2010 kpsszedelerdenim,2010,2012,2014,2016 kpss sınavlarına girdim,en yüksek neti de 2010 da yaptım,kopyacılar tek kek çıkarıp tekrar standart sapma genel ortalama hesplanırsa adalet biraz olsun sağlanır,ek alım söylentisi vardı o yüzden böyle bir soru sordum,ek alımında iptal olan 2010 kpss puanı ile olacağı söyleniyor.yanlış anlaşıldım galiba kırdıysam özür dilerim hocam.