Cumhurbaşkanının Seçemediği Kişi Kimdir? Sorusu 2018 KPSS'de Adaylara Soruldu!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından uygulanan KPSS Ön Lisans sınavı sona erdi. 2018 KPSS Önlisans Sınavında adaylara ise "Cumhurbaşkanının Seçemediği Kişi Kimdir?" ile alakalı olarak bir soru soruldu. İşte soruya yönelik olarak tüm detaylar sitemizde.

KPSS 04.11.2018, 15:56 04.11.2018, 16:36 Kerim Solak
Cumhurbaşkanının Seçemediği Kişi Kimdir? Sorusu 2018 KPSS'de Adaylara Soruldu!

Türkiye geneli 81 il merkezinde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından uygulanan KPSS Ön Lisans sınavı sona erdi. 

KPSS maratonunun nihayet sona ermesi ile sınavda sorulan soruları adaylarla beraber tartışıyoruz. 

KPSS Ön Lisans sınavı saat 10.15'te başladı ve soruların yanıtlanması için adaylara 130 dakika süre verildi. Söz konusu sınav saat 12.25'te sona erdi. ÖSYM tarafından günler öncesinde saat uyarısı yapıldı ve sınav günü saat 10.00'dan sonra sınav salonlarına aday alınmadı. 

KPSS Ön Lisans sınavı sorularının ve cevaplarının henüz ne zaman açıklanacağı bilinmezken ÖSYM'nin sınav takvimine göre sonuçlar 29 Kasım 2018 tarihinde açıklanacaktır. 

CUMHURBAŞKANININ SEÇEMEDİĞİ KİŞİ KİMDİR? SORUSU SORULDU

2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Önlisans sınavında adaylara "Cumhurbaşkanının Seçemediği Kişi Kimdir?" sorusu soruldu.

Soruya göre Cumhurbaşkanı "Meclis Başkanını" seçemeyecektir ve sorunun cevabı "meclis başkanı" olmalıdır.

KOLAY MIYDI, ZOR MUYDU?

KPSS Ön Lisans sınavında hatalı soru var mıydı? Sınavda hangi soruda daha çok zorlandınız? Soruların yanıtlanması için verilen süre yeterli oldu mu? Sizlerde konu hakkında yorumlarınızı bizlerle paylaşabilir ve 2018 KPSS Ön Lisans sınav soruları hakkında yorum yaparak diğer yorum yapacak olan sınava giren adaylara fikirlerinizi iletebilirsiniz.

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (2)
Fatih 9 ay önce
Sınav kolaydı .. orta seviyede calışan bir 75 civarı yapardı.. çok iyi calısan biri 80 ve uzeri rahat yapardı
Emre 9 ay önce
Onunda bilmiyorlardı bişey demiyorum.Bin Ali bey i kim seçti direk akıllarına gelmeliydi.Baya bı gündem olmuştu meclis başkanı seçimi o yüzden sordular