Alexa
19 Haziran 2017 Pazartesi 16:16
Haberimiz Ses Getirdi ! VHKİ Alımında Hosteslik Sertifikasından Vazgeçildi

17 Haziran 2017 tarihinde yazdığımız 'ŞOK: İl Özel İdaresinin VHKİ Alımında Hosteslik Sertifikası Şartı Var' başlıklı haberimizde, Çorum İl Özel İdaresinin Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni kadrosuna başvuracak adaylardan hosteslik sertifikası istemesini dile getirmiştik.

Haberimizin ardından 19 Haziran 2017 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru ile Çorum İl Özel İdaresinin kadro için talep edilmesi gereken 6225 kodu yerine sehven yanlış kod girilmesi nedeniyle, 6285 kodunun aranılan niteliklerden çıkarıldığı duyuruldu.

DPB'den yayımlanan duyuru şöyle:

" Bilindiği üzere 21/06/2017 tarihinde tercih işlemleri başlayacak 2017/1 KPSS merkezi yerleştirme işlemlerine ilişkin kadro/pozisyonlar ile istenilen nitelikler www.turkiye.gov.tr internet adresinde Başkanlığımız sayfasında yer alan “KPSS Tercih Rehberi” aracılığı ile adayların bilgisine sunulmuş bulunmaktadır.

İlan edilecek kadro ve pozisyonlar için bazı yayın organlarında yer alan haberler hakkında aşağıdaki açıklamaların yapılması zarureti ortaya çıkmış bulunmaktadır:

Devam Ediyor

Devamı

1- Çorum İl Özel İdaresi VHKİ kadrosu için istenilen “6285-M.E.B.'Dan Onaylı Hosteslik Sertifikası Sahibi Olmak” nitelik kodu Çorum il özel idaresince ilgili kadro için talep edilmesi gereken “6225” kodu yerine sehven talep edilmiş olup, ilgili kurumun talebi üzerine “6285” kodu ilgili kadro için istenilen nitelik kodları arasından çıkarılmıştır.

2- Zabıta ve itfaiye eri alımlarında 2017/1 KPSS merkezi yerleştirme işlemleri ile birlikte “6199- Yerleştirme işlemlerinin ilk günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak” nitelik kodu talep edilmiş bulunmaktadır. Bu kodun kullanılması hususunda İçişleri Bakanlığı ile gerekli yazışmalar yapılmış ve Bakanlıkça zabıta memuru ve itfaiye eri kadroları için “gerek görevin niteliği ve gerekse bu görevi yürütecek personelin özellikleri itibariyle, hizmetlerin etkin ve verimli yürütülmesi için otuz yaşını doldurmamış olmak şartının aranmasının uygun olacağının” yazı ile bildirilmesi üzerine “6199” kodu ilgili kadrolara eklenmiştir.

3- Bilindiği üzere KPSS Tercih Kılavuzunda ilan edilen kadro ve pozisyonlar ile bunlar için aranılan nitelikler, ilgili kurum ve kuruluşların ihtiyaçları ve yürürlükteki mevzuatları ile Başkanlığımızca onaylanan Nitelik Kod Kılavuzu'nda belirtilen nitelikler çerçevesinde kurumlar tarafından belirlenmekte ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşü üzerine ÖSYM Başkanlığınca ilan edilmektedir. Devlet Personel Başkanlığının bu husustaki görevi; ilan edilmek üzere Devlet Personel Başkanlığına intikal ettirilen kadrolar ve bu kadrolar için aranan nitelikleri, kadro unvanı istenilen nitelik uyumu, mer'i mevzuat ve Nitelik Kod Kılavuzunda yer alan hususlara uygunluk yönünden incelemekten ibarettir.

2017/1 KPSS yerleştirme işlemlerinde Konya Beyşehir Belediye Başkanlığı ve TEİAŞ Genel Müdürlüğünce talep edilen mühendis unvanları için talep edilen nitelikler ve bu nitelikler içerisinde yer alan yabancı dil ve yabancı dil seviyeleri de adı geçen kurumlarca halen var olan ve öngördükleri ihtiyaçları çerçevesinde belirlenmiş bulunmaktadır. Bu unvanlar için talep edilen yabancı dil seviyeleri hakkında ilgili kurumlar kadro/pozisyon talep aşamasında uyarılmış ve ilgili kurumlar bu uyarıları da dikkate alarak yabancı dil sevilerini bizzat kendileri belirlemişlerdir.

4- 2017/1 KPSS yerleştirme işlemleri için www.turkiye.gov.tr internet adresinde Başkanlığımız sayfasında yer alan tercih bilgi sisteminde yer alan Çatalağzı Belediye Başkanlığına ait kadrolar ilgili Belediye Başkanlığı tarafından “Belediye personel giderlerinin belediye gelirlerine oranının %40’ın üzerinde olduğu ve yeni personel alımı için İçişleri Bakanlığımızdan izin alınmadığının” bildirilmesi üzerine 2017/1 KPSS Tercih kılavuzundan çıkarılmış bulunmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Son Güncelleme: 19.06.2017 16:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Caner 3 ay önce

tebrikler kamupersoneli.net birilerinin tekerine çomak sokuyorsunuz helal olsun

Avatar
buse 3 ay önce

Sosyolog ataması icinde bir haber yapın lütfen ..

Avatar
Hatice 3 ay önce

Jeoloji mühendislerinin atanmasi için de yardımınızı bekliyoruz

Avatar
bekir 3 ay önce

i̇şte böyle sesi̇mi̇z duyurulunca herkes rahat rahat atını koşturamıyor

Avatar
Olcay 3 ay önce

şu sesinizi duyurunda yaş sınırı artik kalksın..

Avatar
Ayça 3 ay önce

ARTIKK Sosyal hizmet mezunlarına da gereken önemin verilmesini istiyoruz

banner462