KPSS 2016 için 25 Bin Kadro Açılmalı

KPSS 2016 için 25 Bin Kadro Açılmalı

CHP milletvekili Hüsnü Bozkurt KPSS mağdurları için meclise kanun teklifi verdi. Haberin detayları sitemizde.

Bir çok kurumun merkezi atama sisteminden çıkması ve mülakatlar sonucu elenen KPSS mağdurları için Chp Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt kanun teklifi verdi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'dan Kpss 2016 Atamalarına 25 Bin Kadro Teklifi

KPSS/1 2016 için 25 Bin Kadro Açılmalı

KPSS mağdurlarının kadro sıkıntısını meclise taşıyarak komisyon kurulup araştırma yapılmasını talep eden CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt 20 bin lisans , önlisans mezununun kamuya atanması için yasa teklifi vermişti. Bozkurt bu sefer KPSS/1 2016 atamalarında 25000 kadro açılmasını talebiyle yasa teklifi verdi.

2015 Yılında KPSS 'den Yüksek Puan Almalarına Rağmen Bir Çok Kişi Atanamamıştı

Kanun teklifinin sebebini geçen seneki atamalarda memur olarak atanmayı bekleyenlerin yaşadığı hayal kırıklığı olarak dile getiren Bozkurt , ayrıca çok fazla kurumun merkezi atama sisteminden çıkartılmasının da memur adaylarının mağduruiyetini yükselttiğine vurgu yaptı.
13 Bin Kişi Atanmamıştı
Bilindiği üzere geçen yıl KPSS 2015/1 atamalarında sağlık personeli olarak atanmayı bekleyen 9600 aday atanamamış toplam rakam 13213 olarak biliniyordu. 

Mülakatlar Yüzünden Atanamayanların Sayısı Her Geçen Gün Artıyor
Senelerce çalışıp , okuyan ,büyük maddi ve manevi emek sarfeden KPSS sınavına hazırlık yapanların en büyük sorunlarından biriside mülakat sistemi olduğuna dikkat çeken CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'ndan yüksek puan almasına rağmen merkezi atama olmadığı için mülakatlarca elenenlerin büyük hayal kırıklığı yaşadığını dile getirdi.

Kamupersoneli.net

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler