KPSS 2016/2 Tercih Kılavuzu ÖSYM’ye gönderildi- Atama Takvimi ve Adayların Yapması Gereken İşlemler

Yaklaşık 6 milyon adayın lise, önlisans ve lisans alanında sınava girdiği 2016 KPSS sonrasında yapılacak ilk merkezi atama için geri sayım başladı.

KPSS 08.12.2016, 11:47 01.02.2019, 18:30
KPSS 2016/2 Tercih Kılavuzu ÖSYM’ye gönderildi- Atama Takvimi ve Adayların Yapması Gereken İşlemler

Önce üniversitelerin dört yıllık programlarından mezun olan veya mezun olabilecek durumda bulunan adaylar için KPSS lisans sınavı 22 Mayıs’ta yapıldı. Daha sonra iki yıllık üniversitelerden mezun olan veya mezun olabilecek durumda olanlar için önlisans KPSS 16 Ekim’de, ortaöğretim lise düzeyinde mezun olan veya mezun olabilecek durumdakiler içinde 20 Kasım tarihinde gerçekleştirildi.

Sınavın ortaöğretim düzeyi için sonuçlarda açıklandı ve (TIKLAYINIZ) ve KPSS’de tüm öğrenim düzeylerinde adayların aldıkları puanlar belirlenmiş oldu.

Atama Sürecinde Hangi Adımlardan Oluşacak?

2016 KPSS puanlarıyla yapılacak olan ilk merkezi atama aynı zamanda bu yılında son ataması olacak. Atama sürecinde ilk aşama Devlet Personel Başkanlığı’nın (DPB) tüm kamu kurumlarından ihtiyaç duydukları kadroları kendisine bildirmesiyle başladı. Kurumlar 8 Ağustos-18 Kasım tarihleri arasında personel taleplerini kadro unvanları ve sayılarıyla beraber DPB’ye iletti. www.kamupersoneli.net Kurumlardan gelen ihtiyaçlar doğrultusunda merkezi yerleştirmede hangi öğrenim düzeyinde, hangi kadrolardan kaç personel alımı yapılacağı başkanlığın hazırlamış olduğu tercih kılavuzuna eklenerek son düzenlemesi yapıldı.

Tercih Kılavuzu 2 Aralık’ta ÖSYM’ye gönderildi

Devlet Personel Başkanlığı kadroların yer aldığı tercih kılavuzunu yayımlanmak üzere ÖSYM’ye 2 Aralık Cuma günü gönderdi. Bu tarihten sonra ÖSYM sırasıyla aşağıdaki adımları izleyerek merkezi yerleştirme aşamasını tamamlayacak.


- Merkezi yerleştirme tercihlerinin başlayacağı 21 Aralık Çarşamba günü kadrolar ve başvuru bilgilerinin yer aldığı tercih kılavuzu ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlanacak.

- Tercihler 30 Aralık Cuma gecesi sona erecek ve tüm adaylar sınava hangi öğrenim düzeyinden girdiyse o düzey için açılan kontenjanlar arasından mezun olduğu veya olacağı alana uygun kadroları tercih edebilecek.

- Merkezi yerleştirmelerde herhangi bir baraj puanı olmadığı için adaylar uygun kadrolar arasından toplam 30 tercihte bulunabilecek.

 

Yorumlar (33)
Bekir 3 yıl önce
şu sonuçlar artık açıklansın ya
turizm 3 yıl önce
Sayın devlet büyüklerim lütfen turizm ve otel işletmeciliği ön lisans mezunlarınıda görün lütfen saygılarımla
Nesrin 3 yıl önce
Çocuk Gelişimi on lisans mezunlarının hali ne olacak bu yıl mezun oldum ve benim gibi binlerce insan madem bu bölümde alım yok yıllardır üniversiteler bu bölümü kaldırsın kapatsin almasın kimseyi sonra mezun olup üç kuruşa çalışmak zorunda kaliyoruz
Saltuk 3 yıl önce
Sayın sağlık bakanım fizyoterapistler çok yüksek puanlarla bile atanamıyor lütfen fizyoterapistler atanmak istiyor sağlıklı bir gelecek için
Ayşegül 3 yıl önce
Kpss ortaöğretim puanım 80 bilgisayar mezunuyum atanma şansım nedir
mehmet 3 yıl önce
çok zor önlisans mezunuyum puanım 91 genel sıralamam 361 ama atanma şansım yok gibi çünkü sayın başbakanımızda açıklama bu yıl fazla atama yapılmayacak
Bülent 3 yıl önce
İki yıllık gıda teknikeriyim kapeseden 66 puan aldım şansım varmı atanırmıyım
leyla 3 yıl önce
Bankacilik ve sigortacilik okudum hangi bolumleri yazabilirim
Ayşegül 3 yıl önce
Kpss puanım 80 ortaöğtim bilgisayar mezunuyum atanma şansım nedir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın