KPSS 2016/5 Tercih Ödemeleri için Son Gün ! ( Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı)

KPSS 2016/5 Yerleştirme: Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması işlemleri sona erdi, tercih ücretini ödemeyen adayların yerleştirme işlemleri yapılmayacak.

KPSS 09.09.2016, 09:30 31.01.2019, 18:16
KPSS 2016/5 Tercih Ödemeleri için Son Gün ! ( Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı)

5 Eylül 2016 tarihinde ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile mühendis ve mimar pozisyonları için alınan tercih ödemeleri bu gün saat 23:59'a da sona erecek.

TERCİH ödemeleri İÇİN SON SAATLER

Tercih yapmak isteyen adayların 22 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilen 2016 KPSS Lisans'a girmiş olmaları ve KPSSP3 puanlarının hesaplanmış olması gerekiyordu. ÖSYM tarafından paylaşılan KPSS 2016/5 Kılavuzunda yerleştirme işlemlerinde KPSSP3 puanının baz alınacağı vurgulanmıştır.  Ayrıca adayların tercih işlemlerini yaptıktan sonra ÖSYM tarafından belirlenen 15 liralık yerleştirme ücretini yatırmak durumundadır, yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yerleştirme işlemi gerçekleşse dahi atamasının yapılmayacağı başvuru kılavuzunda özellikle belirtilmiştir.

HANİ POZİSYONLARA SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Mühendis ve Mimar pozisyonlarına alım yapılacak.  KPSS 2016/5 Kapsamındaki tüm detaylara erişim sağlamak için lütfen TIKLAYINIZ

Aynı Puana Sahip Adaylardan Hangisi Yerleştirilir?

ÖSYM tarafından paylaşılan kılavuza göre ;

Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

Ayrıca Mülakat Olacak Mı?

KPSS 2016/5 kapsamında sözleşmeli pozisyonlara atanan adayların başka bir sınava ya da mülakata girmesine lüzum yoktur. Başvuru kılavuzunda ilgili kısım şu şekilde anlatılır;

"ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan sözleşmeli pozisyonlara Bakanlık tarafından doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır."

Yorumlar (3)
kamil 3 yıl önce
Bugün değil dün sondu yani 08.09.2016
ozan 3 yıl önce
para yatırmak için son gün 9 eylüldü. sadece tercihlerin alınması için son gün 8 eylüldü. kılavuzda yazıyor
arch 3 yıl önce
ne zaman acıklanıyor bilgisi olan varmı_