KPSS 2018/2 Merkezi Atama Tercih Robotu ve Kılavuz Detayları

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS 2018/2 merkezi atama tercih kılavuzu yayımlandı. Yayımlanan bu kılavuz ile Lisans, Ön Lisans ve Lise mezunu olan ve KPSS puanı hesaplanan adaylar toplamda 1033 kadro için tercih yapabilecek.

KPSS 2018/2 Merkezi Atama Tercih Robotu ve Kılavuz Detayları

ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden işlem yapacak olan binlerce kişi, aldıkları KPSS puanları ile 2018/2 tercihlerini gerçekleştirecek. İşte, ÖSYM'nin KPSS 2018/2 tercih işlemleri için kullanılacak olan tercih robotu ve detaylı bilgiler

KPSS 2018/2 TERCİH ROBOTU
 
KPSS 2018/2 tercih robotu, Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmadı. 2017/2 döneminin tercih robotunu hizmete açık tutan Devlet Personel Başkanlığının (DPB), 2018/2 tercih robotunu yayımlayıp yayımlamayacağı konusunda henüz bir bilgi yer almıyor.

TERCİH BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar tercihlerini 11-20 Aralık 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir.

İnternetten tercih gönderme işlemleri 20 Aralık 2018 gecesi, saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır.

Bu kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarının atama yapacakları boş kadro ve pozisyonlarını içeren tablolar yer almaktadır. Kılavuzda yer alan Tablo-1’de ortaöğretim mezunlarının, Tablo-2’de önlisans mezunlarının, Tablo-3’te lisans mezunlarının tercih edebilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır.

Tercihlerinizi yaparken size uygun olan kadro ve pozisyonların bulunduğu tablolardaki “Aranan Nitelik Kodları” sütununda yer alan nitelik kodlarını dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir. Tercihler belirlenmeden önce sistemde kayıtlı mezun olunan alan/program bilgisi mezun olunan alan/program tablolarından kontrol edilmelidir.

Kılavuz İçin TIKLAYIN.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE