banner731

KPSS 2019/1 Merkezi Atama Kontenjanları Adayları Hayal Kırıklığına Uğrattı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS 2019/1 merkezi atama tercih kılavuzu ile birlikte atama yapılacak kontenjanlar yayımlandı. Bu kılavuza göre atama yapılacak olan kontenjan sayısı adayları hayal kırıklığına uğrattı.

KPSS 09.07.2019, 15:30 09.07.2019, 15:48
KPSS 2019/1 Merkezi Atama Kontenjanları Adayları Hayal Kırıklığına Uğrattı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlanarak KPSS 2019/1 merkezi atama tercih kılavuzunun adayların erişimine açıldığı ifade edildi. 

ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS tercih kılavuzunda ise kamu kurum ve kuruluşlarının kamu personeli alımı yapacakları kadrolar ve kadro sayıları, atamalar hakkında genel bilgiler, özel koşullar, lisans, ön lisans ve lise mezuniyeti için nitelik kodları ve mezun olunan programlar hakkında bilgiler verildi. 

KPSS 2019/1 Merkezi Atama Tercih Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

KPSS'ye katılarak herhangi bir puan alan lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar KPSS 2019/1 merkezi atama kapsamında tercih yapabileceklerdir. Tercih yapacak olan adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yaparak tercih işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Adaylar nitelik kodları ile kontenjan tablosundan seçtikleri pozisyon için tercih yapabileceklerdir. 

Adaylar KPSS tercihlerini 9 Temmuz 2019 tarihi ile 18 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirebileceklerdir. 

ADAYLAR HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI

KPSS tercih kılavuzu yayımlanmadan önce yayımlanacak olan kadrolar ve kadro sayılarından umutlu olan adaylar ÖSYM tarafından kılavuz açıklandıktan sonra hayal kırıklığına uğradılar. Yayımlanan KPSS tercih kılavuzuna bakıldığında lise 83, ön lisans 217 ve lisans 401 kadro yayımlandığı görüldü. Toplamda 701 kadro yayımlandı ve atama bekleyen binlerce aday varken 701 kadronun yayımlanması adayların hayal kırıklığına uğramasına neden oldu. 

Kamupersoneli.net - Özel İçerik

Yorumlar (13)
Veteriner Hekim 5 ay önce
Arkadaşlarım 70 ile atanırken ben 87 ile atanamıyorum. İlgilileri Allah'a havale ediyorum.
vet hek 4 ay önce
tercih yaptınız mı bu alımlar için. ne yazık ki bir cok kişi bu durumda
ÖZLEM 5 ay önce
ÇOK ÇOK YAZIK.YILLARCA OKUDUK BİR MEMUR DAHİ OLAMAYACAĞIZ.BARİ EKREM İMAMOĞLU'NA MÜRACAAT EDELİM.BELLİ Kİ HÜKÜMET MİLLETE KÜSMÜŞ.
Selda 5 ay önce
Ne yapmaya calusiyolar dalgami geciyolar ogrencilerle anlamadim
ÜNİVERSİTE MEZUNLARI 5 ay önce
İSTANBUL'U NİÇİN KAYBETTİKLERİNİ HALA ANLAMAMIŞLAR.BU ALIMLARLA BİR DAHA BELLERİNİ DOĞRULTAMAYACAKLARINDAN EMİN OLABİLİRLER.
Bilgisayar müh 5 ay önce
Hakkımızı yiyenlere Allah gün yüzü göstermesin !
Bir Vatandaş 5 ay önce
Merak ediyorum onaltı milyon nüfuslu istanbulda ve memur şehri ankara da acaba devlet dairelerine memur alımı nasıl yapılıyor. Yarında çıkıp tvlere bağırırlar bilmem kaç bin atama yapıldı diye.... yazıklar olsun ......
Bir vatandaş 5 ay önce
Lise mezunu bile olmayanlari aciktan alip alip sukadar alim yaptik desinler Allaha havale ediyorum... Cok ilerleriz bu cahillerle biz
123 5 ay önce
artık yaptıklarınıza karşı sizi Allaha havale etmekten başka birşey gelmiyor aklıma
Eylül 5 ay önce
Yorgunluk bitkin ve umutsuzluk tüm hissettiklerim yinede Allah sabredenlerle beraberdir diyip yola devam etmek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın