banner731

KPSS 2019/1 Tercih Ücretlerine Zam Geldi ! KPSS Tercih Ücretleri Ne Kadar?

ÖSYM tarafından KPSS 2019/1 tercih kılavuzu genel bilgileri yayımlandı. Yayımlanan kılavuza göre 2019 yılının ilk merkezi ataması olduğundan dolayı tercih ücreti alınacaktır. Ancak KPSS 2018/1 tercihlerine göre bu yıl ki tercih ücretine zam yapıldı.

KPSS 09.07.2019, 16:12
KPSS 2019/1 Tercih Ücretlerine Zam Geldi ! KPSS Tercih Ücretleri Ne Kadar?

Binlerce adayın beklediği KPSS 2019/1 tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. 

Yayımlanan kılavuz ile KPSS tercihleri başlamış oldu. Adaylar bugünden itibaren 18 Temmuz 2019 saat 23.59'a kadar tercihlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen KPSS'ye katılan lise, ön lisans veya lisans eğitim düzeyinden atamalar için yeterli puanı alan türm adaylar KPSS tercihi yapabileceklerdir. 

TERCİH ÜCRETLERİNE ZAM YAPILDI

ÖSYM tarafından yayımlanan tercih kıalvuzu kontenjan sayılarından dolayı adayları bir kez hayal kırıklığına uğratmıştı. Ancak tercih kılavuzunda tercih ücretlerine zam yapıldığı görüldü. 

KPSS 2018/1 merkezş atamada 15 TL olan tercih ücreti yeni tercihlerde ise 20 TL olarak açıklandı. Konu ile ilgili olarak KPSS tercih kılavuzunda şu ifadelere yer verildi:

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile yerleştirme ücretini (20,00 TL) yatıracaklardır. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 19 Temmuz 2019 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 19 Temmuz 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak, sistemden silinecek, bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

ÖSYM Yönetim Kurulunun 14.01.2019 tarihli kararı gereği, şehit eşi, şehit çocuğu, gazi, gazi eşi ile gazi çocuklarından yerleştirme ücreti alınmaz.

KPSS 2019/1 Merkezi Atama Tercih Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Kamupersoneli.net - Özel İçerik

Yorumlar (8)
Ömer 5 ay önce
Kazanan yok zam cok
Hasan 5 ay önce
Alım çok ya ondan zam yapmışlardır
Coşkun 5 ay önce
Siz misiniz oy vermeyen,bizde iş vermeyiz.
. 5 ay önce
Allah belalarını versin
Soygun 5 ay önce
Ayakta soyuyorlar sizi siz sesinizi çıkarmamaya devam edin
Cenk 5 ay önce
Parasız bişey olmaz bu ülkede
Ömer-ül Faruk 5 ay önce
Skandal! Kontenjan azaldı ücret arttı böyle saçmalık olamaz
Cenk 5 ay önce
Parasız bişey olmaz bu ülkede