KPSS'de Adayları Zorlayan Soru: İstanbul Boğazı Kaçıncı Jeolojik Zamanda Meydana Geldi?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen KPSS'de İstanbul Boğazının hangi jeolojik zamanda oluştuğuna ilişkin soru adayları zorladı.

KPSS 22.07.2018, 13:21 31.01.2019, 22:24
KPSS'de Adayları Zorlayan Soru: İstanbul Boğazı Kaçıncı Jeolojik Zamanda Meydana Geldi?

İSTANBUL BOĞAZI KAÇINCI JEOLOJİK ZAMANDA OLUŞTU?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen KPSS'de adaylar bazı sorularda zorlandılar. Bu sorulardan biri de " İstanbul Boğazı Kaçıncı Jeolojik Zamanda Meydana Geldi?" sorusudur. 

Adaylar bu soruyu sosyal medyada paylaşarak cevabını aradılar. Buna göre İstanbul Boğazı fiziksel olarak dördüncü jeolojik zamanda oluşmuştur.

SINAV DETAYLARI

KPSS Lisans Genel Kültür Genel Yetenek testlerinde adaylara toplam 120 soru soruldu. Soruların yanıtlanması için adaylara ÖSYM tarafından 130 dakika verildi. 

KPSS Lisans sınavına ilişkin olarak, Genel Yetenek testinde adaylara Türkçe testinde 30 soru Matematik testinde 30 soru soruldu. Ayrıca kamupersoneli.net olarak Genel Kültür testinde yer alan soru dağılımını okuyucularımızla paylaşıyoruz. Buna göre Genel Kültür testinde Tarih testinde 27 soru, Coğrafya testinde 18 soru, Anayasa - Vatandaşlık testinde 9 soru ve Güncel Bilgiler testinde 6 soru soruldu.

Yorumlar (0)