KPSS Lisans Giriş Belgeleri Nasıl Alınır?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlanmış ve KPSS lisans giriş belgelerinin adayların erişimine açıldığı ifade edildi. Peki sınav giriş belgeleri nasıl alınacak? Konu hakkında tüm detaylar haberimizde...

KPSS 18.07.2018, 09:20 31.01.2019, 23:01 Batuhan
KPSS Lisans Giriş Belgeleri Nasıl Alınır?

Geçtiğimiz günlerde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlanmıştı. 

Yayımlanan duyuruda KPSS lisans giriş belgelerinin adayların erişimine açıldığı ifade edildi. Peki KPSS lisans giriş belgeleri nasıl alınacak? Konu ile ilgili olarak tüm detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ NASIL ALINIR?

Bilindiği gibi ÖSYM tarafından KPSS lisans 22 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Bunun yanı sıra KPSS lisans Alan Bilgisi 28 - 29 Temmuz 2018 tarihinde ve ÖABT ise 5 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. 

Gerçekleştirilen sınavların sonuçları ise ÖSYM tarafından sonuç açıklama sistemi aracılığı ile 31 Ağustos 2018 açıklanacaktır. Peki sınav giriş belgeleri nasıl alınacak? 

KPSS lisans sınav giriş belgesi almak isteyen adaylar aşağıda paylaştığımız link üzerinden T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır. Giriş yapan adaylar KPSS Lisans Giriş Belgesi başlıklı linke tıklayarak giriş belgelerine ulaşabilirler. Adaylar bu belgeyi yazıcıdan 'CTRL + P' yaparak rahatlıkla çıkarabilirler. 

Yorumlar (0)