KPSS ÖABT Sınavında Görev Alacak Kişi Sayısı Belli Oldu

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Pazar günü gerçekleştirilecek olan KPSS ÖABT sınavı hakkında değerlendirmelerde bulundu. ÖSYM Başkanı Aygün açıklamalarında sınavda görev yapacak kişi sayısını belirtti.

KPSS 25.07.2019, 12:37
KPSS ÖABT Sınavında Görev Alacak Kişi Sayısı Belli Oldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün hafta sonu gerçekleştirilecek KPSS ÖABT sınavı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

ÖSYM Başkanı Aygün söz konusu açıklamalarında hafta sonu gerçekleştirilecek olan sınavda görev yapacak kişi sayısını belirtti.

SINAVDA GÖREV YAPACAK KİŞİ SAYISI

Halis Aygün söz konusu açıklamalarında KPSS kapsamında 28 Temmuz Pazar günü saat 10.15'te uygulanacak ÖABT ve aynı gün 14.45'te düzenlenecek ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği Alanı Sınavı'na katılacak adaylarla ilgili bilgileri paylaştı. 

Aygün söz konusu açıklamalarında uygulanacak olan testlerde alanlara göre 120 ve 150 dakika süre verilecek. Bu konu hakkında Aygün açıklamalarında "KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne (ÖABT) 332 bin 814 adayımız katılacak ve sınavda toplam 41 bin 874 kişi görev alacak." ifadelerine yer verdi.

HALİS AYGÜN'ÜN AÇIKLAMALARI

Ayrıca ÖSYM Başkanı Halis Aygün sınav hakkında bazı yeniliklerin olduğunu belirtti. Bu bağlamda Aygün açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Bu yıla kadar 16 branşta yapılan sınav, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve İmam-Hatip Meslek Dersleri öğretmenliği branşlarının da eklenmesiyle bu yıl 18 branşta uygulanacak. Ayrıca ÖABT geçtiğimiz yıl 17 ilde yapılmaktaydı, bu yıl 30 ilde yapılacak. Daha önce 50 sorudan oluşan bu testler kapsam geçerliliğinin genişlemesi amacıyla bu yıl 75 soruya çıkartıldı. Adaylarımız, sabah oturumlarında saat 10.00'dan, öğleden sonra ise 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklar. Sınava katılacak tüm adaylarımıza başarılar, sınavda görev alacaklara da kolaylıklar diliyorum."

Yorumlar (0)