KPSS Ön Lisans Sınavı Soruları ve Cevaplarının Açıklanması Bekleniyor !

Hafta sonu gerçekleştirilen KPSS Ön Lisans sınavına katılan adaylar soruların ve cevapların açıklanmasını bekliyorlar. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

KPSS Ön Lisans Sınavı Soruları ve Cevaplarının Açıklanması Bekleniyor !

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 4 Kasım 2018 tarihinde KPSS Ön Lisans sınavı gerçekleştirildi. 

Söz konusu sınav Pazar günü saat 10.15'te başladı. Adaylara 120 soru sorulan sınavda soruların yanıtlanması için 130 dakika süre verildi. 

ÖSYM tarafından günler öncesinde sınav saati uyarısı yapıldı ve saat 10.00'dan sonra adayların içeri alınmayacağı belirtildi. Ancak yapılan tüm uyarılara rağmen adaylar sınava geç kalarak görevlilere dil döktüler. Sınava alınmayan adayların arasında baygınlık geçirenler de oldu.

SORULAR VE CEVAPLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Ön Lisans sınavına katılan adaylar sınavdan sonra soruların ve cevapların ne zaman açıklanacağına ilişkin araştırmalarına başladılar. Adaylar sitemize gönderdikleri geri bildirimlerde soruların ve cevapların ne zaman açıklanacağı sorgulandı. 

Konu ile ilgili olarak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen önceki sınavlara bakıldığında soruların ve cevapların Çarşamba gününe kadar açıklanması beklenmektedir. Ancak ÖSYM'nin iş yoğunluğundan dolayı bu tarih değişebilmektedir. 

Sorular ve cevaplar açıklandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 22:33
YORUM EKLE