KPSS Ön Lisans Soruları ve Cevapları ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruda KPSS Ön Lisans sorularının ve cevaplarının açıklandığı ifade edildi. Detaylar haberimizde...

KPSS Ön Lisans Soruları ve Cevapları ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden yayımlanan duyuruda Pazar günü gerçekleştirilen KPSS Ön Lisans sorularının ve cevaplarının adayların erişimine açıldığı ifade edildi. 

Adaylar aşağıdaki link üzerinden sorulara ve cevaplara erişebilirler. 

YAYIMLANAN DUYURU

4 Kasım 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS Ön LisansTemel Soru Kitapçığına,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 6 Kasım 2018 tarihinde saat 16.15’ten itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

2018- KPSS Ön Lisans Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

2018-KPSS Ön Lisans sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlere göre aşağıda verilmiştir.

GENEL YETENEK: Bulunmamaktadır.

GENEL KÜLTÜR: Bulunmamaktadır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 22:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kpss
Kpss - 7 ay Önce

Şimdilik genel kültür 1 yanlış var hadi hayırlısı

Ön lisans
Ön lisans - 7 ay Önce

2016 yılında kendimi denemek için girdiğim sınavda genel yetenekden 21 doğrum 7 yanlışım genel kültürden 9 doğrum 8 yanlışım varmış. Bu sene ki cevaplara göre genel yetenekden 23 doğrum 5 yanlışım var genel kültürden 21 doğru 12 yanlışım var sizce 70 puan alır mıyım?

Mağdur
Mağdur - 7 ay Önce

Puanlar 2016 ya göre düşermi sizce