KPSS Tercih Sonuçlarına Göre Oluşan En Düşük ve En Yüksek Puanlar

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı ve yayımlanan duyuruda KPSS tercih sonuçlarının açıklandığı ifade edildi. Bunun yanı sıra KPSS tercih sonuçlarına göre oluşan en düşük ve en yüksek puanlar da belli oldu. ÖSYM tarafından KPSS 2018/2 merkezi tercih sonuçları sayısal bilgileri yayımlandı.

KPSS Tercih Sonuçlarına Göre Oluşan En Düşük ve En Yüksek Puanlar

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı ve yayımlanan duyuruda KPSS tercih sonuçlarının açıklandığı ifade edildi. 

Söz konusu duyuruda yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

KPSS 2018/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 28 Aralık 2018 tarihinde saat 15.25’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir.

Söz konusu duyurunun yanı sıra sayısal bilgiler ve atamalara ilişkin en düşük ve en yüksek puanlar da belli oldu. 

Buna göre liseden 71 bin 447 aday, ön lisanstan 133 bin 17 aday ve lisanstan 162 bin 356 aday tercih yaptı. Tercih yapan adayların açık kadrolara yerleştiği ve boş kontenjan kalmadığı ifade edildi. İşte sayısal bilgiler:

KPSS-2018/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (LİSANS) İçin TIKLAYIN.

KPSS-2018/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (ÖN LİSANS) İçin TIKLAYIN.

KPSS-2018/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (ORTAÖĞRETİM) İçin TIKLAYIN.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE