KPSS Tercihleri Kapsamında 25 ARFF Memuru ve İtfaiyeci Alınıyor

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS tercih kılavuzu yayımlandı. Yayımlanan kılavuza göre ARFF memuru ve itfaiyeci alımı yapılıyor. Söz konusu kılavuza göre alımlar için bazı şartlar bulunmaktadır.

KPSS 11.12.2018, 11:58
KPSS Tercihleri Kapsamında 25 ARFF Memuru ve İtfaiyeci Alınıyor

Yayımlanan KPSS tercihi kılavuzuna göre ARFF memuru ve itfaiyeci alımı yapılıyor. ARFF memuru ve itfaiyeci alımı için Ön Lisans KPSS puanı ile Lisans KPSS puanı alan adaylar başvuru yapabileceklerdir. 

GENEL ŞARTLAR

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğüne ait ARFF Memuru (İtfaiyeci) pozisyonunu tercih edecek adayların aşağıdaki şartları da taşımaları gerekmektedir:

a) En az 1.65 metre boyunda olmak.

b) Boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 10 fazla veya 15 noksan kilo ağırlıkta olmak. (Tartma ve ölçme aç karnına ve çıplak ayakla olacaktır)

c) Astım, bronşit, nefes darlığı, epilepsi, renk körlüğü, kekemelik, sağırlık, ileri derecede görme bozukluğu vb. biyolojik rahatsızlığı bulunmamak.

ç) Aşırı psikolojik duyarlılık ve heyecan, davranış bozuklukları, kapalı alan korkusu, yükseklik korkusu, karanlık korkusu, kan tutması vb. psikolojik ve sinirsel rahatsızlıklardan herhangi birine yakalanmamış olmak.

d) "c" ve "ç" maddelerinde belirtilen bedensel ve psikolojik yapı ile yurdun her yerinde ARFF (Hava Alanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele) Memuru olarak görev yapabileceğine dair tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden "Sağlık Kurulu" raporu almış olmak.

Lise KPSS Puanı İle Tercih Edilecek Kadrolar İçin TIKLAYIN.

Ön Lisans KPSS Puanı İle Tercih Edilecek Kadrolar İçin TIKLAYIN.

Lisans KPSS Puanı İle Tercih Edilecek Kadrolar İçin TIKLAYIN.

KPSS Tercih Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)