KPSS'ye Giren Adaylara Sinir Krizi Geçirten Sınav Merkezi Şoku!

22 Temmuz 2018 tarihinde (bugün) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek branşları için adaylara sınav merkezi şoku yaşadılar. Aynı isimde yer alan farklı okullara sevk edilen öğrenciler sınava giremeyince sinir krizi geçirdiler...

KPSS 22.07.2018, 15:44 22.07.2018, 15:57
KPSS'ye Giren Adaylara Sinir Krizi Geçirten Sınav Merkezi Şoku!

Bu sabah ilk oturumu gerçekleştirilen KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek testi için Samsun'da sınav merkezi şoku yaşandı.

Samsun’un merkez ilçesi İlkadım’da bulunan 19 Mayıs Anadolu Lisesi’ne gelen adaylar beklemedikleri bir sorunla karşılaştılar.

Sınav giriş belgelerinin üst kısmında belirtilen Samsun/Merkez ibaresine inanan ve merkezde bulunan liseye giden adaylar sınav giriş belgelerinin adres kısmında belirtilen ve sonunda yer alan 19 Mayıs ibaresini buradaki yetkililerin uyarması sonucunda öğrenmiş oldular.

Adaylar ayrıca; sınava giriş belgesinin üzerinde yer alan Samsun/Merkez ibaresine göre merkez ilçedeki 19 Mayıs Anadolu Lisesi'ne geldiklerini, 19 Mayıs ibaresinin ufak olarak puntolarla yazıldığı için kriz geçirdiler.

Sınav merkez yerinin İlkadım ilçesinden 43 kilometre uzakta bulunan 19 Mayıs ilçesindeki 19 Mayıs Anadolu Lisesi olduğunu öğrenen adaylar, otomobillerle sınava girecekleri ilçedeki okula giderek sınava yetişmeye çalıştılar.

Ancak adaylar, saat 10.00’da kapıların kapatıldığı okula birkaç dakika geç kalınca sınava giremeyince baygınlık geçirdiler.

Sınava giremedikleri için sinir krizi geçiren 20'den fazla aday sinirlerine hâkim olamazken okul bahçesinde bağırmaya başladılar.

Bazı adaylar baygınlık geçirirken, 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldılar. Güvenlik güçleri, sınavın başlamasından dolayı okul bahçesindeki öğrencileri dışarıya çıkartarak bölgeden uzaklaştırdı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (7)
Mrt9 1 yıl önce
Dava acin arkadas hakkinizi arayin bole bisey yok o zaman merkez yazmicaniz 19 mayis ilcesi yazicaksiniz insalari zor durumda birakiosunuz
Erkan 1 yıl önce
Ne kadar basit demi 1 yıl tek sınavla bu iş olmaz bu kafayı değiştirin ÖSYM
Başak 1 yıl önce
Bir yıl değil iki yıl
Vb 1 yıl önce
Türkiyeye hoşgeldiniz.
resmi 1 yıl önce
böyle bişey yok.. Allah belanı versin osym .. nasıl yapacan şimdi bunun telafisini. gitti 1 sene
Elmas Aydın 1 yıl önce
ÖSYM bu sınav sorularını hazırlamada uzman olmuş ama geri kalan her konuda çırak yazık değil mi öğrencilere
Frt1 1 yıl önce
Bu kadarınada pes doğrusu