Mart Sonlarında 10 Bin Memur Alımı Hayal Değil

Kamu kurumlarının KPSS’yle merkezi yerleştirme yapması için adaylar baskılarını sürdürüyor. Kamupersoneli.net olarak da istihdam seferberliği kapsamında vaat edilen kadroların atamaya dönüşmesini bekliyoruz.

KPSS 18.03.2017, 21:49 18.03.2017, 22:14
Mart Sonlarında 10 Bin Memur Alımı Hayal Değil

Mart Sonlarında 10 Bin Memur Alımı Hayal Değil

Maliye Bakanlığı atama izinlerinin tamamını onaylasa, kamu kurumları kadroların niteliklerini belirlese ve ÖSYM de tercihler için kılavuz yayımlasa en az 10 bin personel alımı yapılması mümkündür. Atama beklenilen kurumlar şunlardır:

1-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
2-Karayolları Genel Müdürlüğü
3- İŞKUR
4-Nüfus Müdürlüğü 
5-Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü
6-Üniversite Hastaneleri

Kamupersoneli.net Notu:Maliye Bakanlığı’nın gerekli atama onaylarını bir an önce verip merkezi yerleştirmeyle atama kılavuzu yayımlanarak 10 binin üstünde personel alımı yapılması faydalı olacaktır. Milli İstihdam Seferberliğinin tam olarak başarıya ulaşması için KPSS’ye giren adayların beklentisini karşılayacak atamaların yapılması lazım. Adaylar vaat edilen, talep edilen kadroların atamaya açılmasını beklemektedir.

FETÖ kapsamında on binlerce personel meslekten ihraç edildi, bunların yerine 10-15 binlik bir atama adaylara çok görülmemelidir. Yukarıda saydığımız 6 kuruma ait atamalarla ilgili bizzat Bakanların açıklaması vardır. Mart sonunda 10 binin üzerinde atama yapılmasını temenni ediyoruz.

ZEKİ KARA/ KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (63)
sezen 3 yıl önce
Ortaöğretim mezunlarına kadro açılmıyor madem alım yapılmayacak niye kpss sokuyorsunuz millet zaten işsiz parası yok sırf para toplamak için kpss yapıyorsunuz ayıp ya
musti 3 yıl önce
Torpil hala devam ediyor. Onca atama var sözde. Daha kimsenin işe girdiğini görmedim.
kemal 3 yıl önce
bir torpildir tutturdunuz.hiç başarısız oldum da ondan olmadı diyen hiç yok
Ziraat 3 yıl önce
Ziraat mühendisleri aylardır bekliyor.
Şehmus 3 yıl önce
Sabırsızlıkla bekliyoruz
Kemal 3 yıl önce
Is ve meslek danismanlari olarak atama bekliyoruz hemde 4 yildir sesimizi duyun artikkk. Issiz is ve meslek danismani olur mu hic burdan yetkililere sesleniyorum duyun artik sesimizi. Lutfennnnnn
tapucu 3 yıl önce
tapu kadastro mezunları 1500 kişilik alımı bekliyoruz
Tıbbi laboratuvar 3 yıl önce
Kaç ay oldu üniversite hastanelerine halen daha alım olmadı
Kayserili 3 yıl önce
Hani üniversite kere 2000 alım hikâye oldu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın