Memur Adayları Dikkat ! KPSS Merkezi Atama Tercihleri Başlıyor

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS merkezi atama tercih kılavuzunun ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadro dağılımının ve tercih robotunun yayımlanmasının ardından milyonlarca memur adayı tarafından beklenen KPSS merkezi atama tercihleri başlayacak. Merkezi atama tercihleri hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Memur Adayları Dikkat ! KPSS Merkezi Atama Tercihleri Başlıyor

Ölçme eçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavına katılarak kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde memur olmak isteyen adaylar tarafından KPSS merkeazi atama tercihlerinin ne zaman yapılacağı araştırılıyor.

KPSS merkezi atama tercihleri hakkında, tercihlerin ne zaman yapılacağı kimlerin tercih yapabileceği hakkında ayrıntıları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Bilindiği gibi ÖSYM tarafından Türkiye geneli 81 il merkezinde KPSS Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adayların katılabildiği sınavlar gerçekleştirildi. 

KPSS MERKEZİ ATAMALAR İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

ÖSYM KPSS merkezi atama tercihleri için geri sayım başladı. Bu bağlamda KPSS merkezi atama tercihi yapacak olan adaylar için ilk olarak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından tercih kılavuzu yayımlanacaktır.

Bunun ardından Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşları için kadro dağılımı yayımlanacak ve ardından tercih robotu yayımlanacaktır. Bu kılavuzların yayımlanması ile 11 Aralık'ta KPSS merkezi atama tercihleri başlayacak ve 20 Aralık'a kadar devam edecektir.

KPSS merkezi atama tercihi yapacak olan adayların KPSS lise, ön lisans ve lisans sınavlarına eğitim düzeyleri kapsamında katılmış olmaları ve puanlarının hesaplanmış olamsı gerekmektedir. 

Ayrıca Devlet Personel Başkanlığı tarafından kadro dağılımı henüz açıklanmadı. Kadro dağılımı ve merkezi atama tercih robotu yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 11:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Asilkan
Osman Asilkan - 7 ay Önce

Adaletli atama olması dileği ile

Merve hanım
Merve hanım - 7 ay Önce

İnşAllah hayırlısıyla atanırız adaletli bir atama olsun emeklerimiz ziyan olmasın Allah 'ım

Betül
Betül - 7 ay Önce

Umarım herkes gönlüne göre bir yere atanır inşAllah bu kez umutlar boşa gitmez.

Hatice
Hatice - 7 ay Önce

Hayirli bir atama olsun isll.Allah hiç birimizin emeğini boşa götürmesin isll.ortaogretim hemşire atamalari olur isll

Şule yıldız
Şule yıldız - 7 ay Önce

Kadro sayıları belli oldu mu acaba?