Memur Olmak İsteyen Adaylar Dikkat ! Merkezi Atama Tarihleri Belli Oldu

Devlet Personel Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda merkezi atama takvimi açıklandı. Bu bağlamda merkezi atama takvimi ile memur olmak isteyen adaylar için tercih tarihlerinin de belli olduğu ifade edildi.

Memur Olmak İsteyen Adaylar Dikkat ! Merkezi Atama Tarihleri Belli Oldu

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından açıklanan merkezi atama takvimi ile birlikte memur olmak isteyenler adaylar için önemli tarihler belli oldu.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre, KPSS 1. yerleştirme için 11 Mart 2019 ile 24 Mayıs 2019 tarihlerinde kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme talepleri toplanacak, 9 Temmuz 2019 ile 18 Temmuz 2019 tarihlerinde de ÖSYM Başkanlığı tarafından memur olmak isteyen adaylardan tercihler alınacak.

Devlet Personel Başkanlığınca (DPB) 2019 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) yerleştirme takvimi açıklandı.

DPB'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, KPSS 1. yerleştirme için Başkanlık tarafından 11 Mart-24 Mayıs 2019 tarihlerinde kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme talepleri toplanacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca tercihlerin alınması ise 9-18 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılacak.

DPB'nin KPSS 2. yerleştirmeye ilişkin kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerini toplama süreci 5 Ağustos ve 18 Ekim 2019 tarihleri arası olarak belirlenirken, ÖSYM Başkanlığınca tercihler 3-12 Aralık 2019'da alınacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE