Milyonlarca Aday 2018 KPSS Lise Sınav Sonuçlarını Bekliyor ! Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen KPSS lise sınav sonucunu bekleyen adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını araştırıyorlar. Konu hakkında detaylar haberimizde...

KPSS 30.10.2018, 11:07 Batuhan
Milyonlarca Aday 2018 KPSS Lise Sınav Sonuçlarını Bekliyor ! Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 7 Ekim'de gerçekleştirilen KPSS lise sınav sonuçları milyonlarca aday tarafından araştırılıyor. Konu ile ilgili olarak detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" ile "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar ile İlgili Usul ve Esaslar" hükümleri kapsamında, 2018 KPSS lise sınav sonuçlarının açıklanması için sayılı günlerin kaldığı ifade edildi.

KPSS lise sınav sonuçları Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin sonuç açıklama sistemi üzerinden 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacaktır. Adaylar, 2018 KPSS Ortaöğretim Sonuçları açıklandığı an ÖSYM'nin sonuç açıklama platformu olan https://sonuc.osym.gov.tr/adresi üzerinden T. C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini girerek görüntüleyebileceklerdir. 

DHBT NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığında, din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları din hizmetleri alan bilgisi testi (DHBT) sınavı ise Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 9 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)