Mülakatsız Yeni Kamu Personeli Alımı ! Yeni Atama İçin Başvuru Tarihi Belli Oldu

KPSS 2019/1 merkezi atama tercih sonuçları Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklandı. Bu bağlamda tercih yapamayan ve mülakatsız bir şekilde kamu personeli alımına katılmak isteyen KPSS ikinci yerleştirmelerinin ne zaman olduğunu araştırıyorlar.

KPSS 29.07.2019, 08:42 29.07.2019, 11:04
Mülakatsız Yeni Kamu Personeli Alımı ! Yeni Atama İçin Başvuru Tarihi Belli Oldu

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden KPSS 2019/1 merkezi atama tercih sonuçlarının açıklandığı ifade edildi. 

İlk atamada tercih yapamayan adaylar KPSS ikinci yerleştirmelerin ne zaman yapılacağını araştırıyorlar. Devlet Personel Başkanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan resmi duyuruda, KPSS Yerleştirme Takviminin netleştiği, ilk yerleştirme işlemleri için 11-24 Mart tarihlerinde kamu kurum ve kuruluşlarından taleplerin toplanacağı, tercihlerin ise 9-18 Temmuz'da alınacağı belirtilmişti.

İKİNCİ YERLEŞTİRME TARİHİ

Konu ile ilgili olarak Devlet Personel Başkanlığı tarafından açıklanan takvime göre KPSS ikinci yerleştirme için tercih başvurularının alınacağı tarih belli oldı. Bu bağlamda kamu kurum ve kuruluşlarından 5 Ağustos 18 Ekim 2019 tarihleri arasında kamu personeli ihtiyaçlarını ilgili birimlere iletecek, daha sonra değerlendirilen talepler üzerine ÖSYM üzerinden 3 Aralık ile 12 Aralık 2019 tarihleri arasında KPSS 2. Yerleştirme Tercihleri alınacak.

Ayrıca KPSS ikinci yerleştirme işlemlerinin yıl sona ermeden tamamlanması beklenmektedir.

Yorumlar (0)