ÖSYM 2016 KPSS Lisans Bazında Branş Sıralamalarını Güncelleyip Yayınladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2016 KPSS Lisans bazında branş sıralamalarını güncelleyip tekrar yayınladı. İşte detaylar...

KPSS 13.12.2016, 16:08 01.02.2019, 18:46
ÖSYM 2016 KPSS Lisans Bazında Branş Sıralamalarını Güncelleyip Yayınladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2016 KPSS Lisans branş sıralamalarını güncelleyerek yayınladı. Adaylar, lisans sıralamalarının güncel haline aday işlemleri sistemine giriş yaparak ulaşabilecekler.ÖSYM'nin duyurusu şöyle:
" 2016 Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile güncellenmiş branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 12.12.2016 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adaylara saygıyla duyurulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞI"

Yorumlar (17)
ASLI 3 yıl önce
SIRALAMAM NASIL GERİYE DUSTU 100 KISI ANLAMIYORUM YA
huseyın 3 yıl önce
ben göremiyorum nerde bu
Muhittin 3 yıl önce
Branş sıralaması 200 kişi gerilemiş. nasıl oluyor bu iş?
Hakan 3 yıl önce
Hala yok ? göremiyorum
c 3 yıl önce
sinava giren sayisi belli nasil onumuze insanlar gecioyor. bir de mulakta yapildi yani nasil olur bu
fikret 3 yıl önce
güncelleme değil kesinlikle adamlarını araya kaydırmaca benım sıralamam 150 den fazla aşağı düştü Allah hakkımı yanınızzda bırakmasın
bbbb 3 yıl önce
nasıl ulaşıyoruz. göremdim.
ahmet 3 yıl önce
arkadaşalr ben 1360 tan 1780 e gerilemişim bu nasıl olablir yani bi açıklaması varmı merak ediyorum gerçekten neye göre önüme birilieri geçmiş 500 kişi:)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın