ÖSYM' den FLAŞ Duyuru! KPSS Ortaöğretim/Önlisans/Lisans Tercih Tarihleri Netleşti!

ÖSYM tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) tercih işlemlerine dair bir çizelge yayımlandı. Yayımlanan çizelge doğrultusunda adaylar KPSS Ortaöğretim/Önlisans ve Lisans düzeyleri üzerinden merkezi atama yoluyla yapılacak atamalara yönelik tercihlerini gerçekleştirecekler. İşte ÖSYM tarafından yayımlanan tercih tarihleri ve detaylar...

KPSS 21.11.2016, 15:35 01.02.2019, 16:39
ÖSYM' den FLAŞ Duyuru! KPSS Ortaöğretim/Önlisans/Lisans Tercih Tarihleri Netleşti!

ÖSYM, KPSS tercih tarihlerini resmi web sitesi üzerinde yer alan çizelgeye ekledi. Kamu Kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan yerleştirmelerle alakalı olan bu çizelge de adaylardan tercihlerin alınacağı tarih olarak ve bizim de daha önce söylediğimiz 21 Aralık tarihi ifade edilmiş. Tercihlerin son tarihi ise 30 Aralık olarak aktarılıyor.

Yayımlanan çizelgede başvuru tarihlerine yönelik bilgilendirme dışında, herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmayan ÖSYM, yakın tarihte başvuru ücretlerini ve diğer detayları da aktaracaktır. Ancak şuan itibariyle net bir bilgi paylaşımında bulunmak zor görünüyor.Bu süreçten sonra, adayları neler bekliyor? Başvuru ücretleri ne olacak?

Adaylar şuan için KPSS Ortaöğretim/Lise sonuçlarının açıklanmasını bekleyecekler. 

Ortaöğretim/Lise KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından, beklenecek tek süreç; tercih kılavuzlarının yayımlanması olacaktır.

Yorumlar (1)
leylış 3 yıl önce
gerçekten bıktık herşeyden