ÖSYM KPSS 2018/2 Merkezi Atama Tercih Kılavuzu Bekleniyor!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan adaylar merkezi atama tercih kılavuzunu bekliyor. Peki ne zaman yayımlanacak?

ÖSYM KPSS 2018/2 Merkezi Atama Tercih Kılavuzu Bekleniyor!

Milyonlarca kamu kurum ve kuruluşlarında atanmak isteyen memur adayı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavlarına katıldılar. 

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınava katılan adaylar tarafından KPSS merkezi atama tercihlerinin ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Konu ile ilgili olarak tüm detayları kamupersoneli.net olarak detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından uygulanan KPSS Lisans 22 Temmuz 2018 - 28 Temmuz 2018 - 29 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Bunun yanı sıra 5 Ağustos 2018 tarihinde KPSS ÖABT sınavı da uygulandı.

MERKEZİ ATAMA TERCİH TARİHLERİ

Peki merkezi atama tercihleri hangi tarihlerde yapılacak? Lise, Ön Lisans ve Lisans düzeyinde KPSS sınavına katılan ve puanı hesaplanan adaylar Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından aranan merkezi atama tercihlerini yapabileceklerdir. Adaylar tercihlerini 11 Aralık 2018 ile 20 Aralık 2018 tarihleri arasında yayımlanacak olan kılavuza göre gerçekleştireceklerdir. 

Ayrıca Devlet Personel Başkanlığı tarafından kadro dağılımı henüz açıklanmadı. Kadro dağılımı ve merkezi atama tercih robotu yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilek
Dilek - 7 ay Önce

Tabii ki ulaşır. Herkes üniversite mezunu artık. Bölüm cok is alani yok. Once buna care bulsunlar.