ÖSYM, ÖABT Sonuçlarını Açıklamak İçin Neyi Bekliyor?

Öğretmen adaylarının girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) ÖABT sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den halen bir açıklama yok...

KPSS 02.09.2016, 11:51 01.09.2016, 15:00
ÖSYM, ÖABT Sonuçlarını Açıklamak İçin Neyi Bekliyor?
20 Ağustos'da yapılan yapılan Kamu personeli Seçme Sınavı(KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi(ÖABT) sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçların ne zaman açıklanacağıyla ilgili henüz bir açıklama da yapılmadı. Adaylar sınav sonucunu merakle bekliyor.

İki Hafta İçinde Açıklanması Bekleniyor

Geçtiğimiz yıllarda yapılan sınavlar sonuçlarının açıklanma tarihine baktığımızda, sonuçların ortalama 2 hafta içinde açıklandığını söyleyebiliriz. 2015 yılında 12 Temmuz'da yapılan ÖABT sınavının sonuçları 28 Temmuz'da açıklanmıştı. 2014 yılında 20 Temmuz'da yapılan sınavın sonuçları ise 25 Temmuz'da açıklanmıştı. Geçmişteki bu iki sonuç açıklama sürecine bakıldığında, sınav sonuçlarının en geç iki hafta içinde açıklanacağını söyleyebiliriz.

Sınav 20 Ağustos'da yapıldığına göre, sonuçların da en geç 5 Eylül'de açıklanmasını bekliyoruz.

Atamalar Ne zaman Yapılacak?


15 bin sözleşmeli öğretmen ataması 10 Ekim’de yapılacak. Şubat ayı öncesinde de ihtiyaca göre atama yapılacak. Artık öğretmen atamalarının tamamı “sözleşmeli” olacak. Her yıl sözleşmeler yenilenecek. 4 yılın sonunda başarılı olanlar kadroya geçecek. 2 yıl aynı okulda zorunlu hizmet verdikten sonra yer değiştirme talebinde bulunulabilecek. Kadrolu öğretmenler ile sözleşmeli öğretmenlerin hak-hukuku, ücretleri arasında hiçbir fark olmayacak. 

Kamupersoneli.net
Yorumlar (3)
Sosyalci kpss mağduru 3 yıl önce
Bence kapatılan dershanelerin öğretmenlerini aldıktan sonra açıklar bugünkü resmi gazetede yayımlanan KHK ile dersane öğretmenleri kpss şartı aranmadan başvuru yapacaklar.
öğrt 3 yıl önce
açıklamayın ... bu ne ya
Laetri 3 yıl önce
KHK ile yayınlanacak