Ramazan ayında minareler arasına asılan yazıya ne denir? KPSS Lise Sorusu Oldu

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS lise sınavında adaylara Ramazan ayında minareler arasına asılan yazıya ne denir? 2018 KPSS'de sorusu soruldu. Soru hakkında tüm detaylar haberimizde...

Ramazan ayında minareler arasına asılan yazıya ne denir? KPSS Lise Sorusu Oldu

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bu sabah saat 10.15 ile saat 12.25 arasında uygulanan KPSS lise sınavında adaylara 1Ramazan ayında minareler arasına asılan yazıya ne denir? sorusu soruldu. 

Sınava katılan adaylar tarafından sorunun cevabı araştırılıyor. Söz konusu sorunun cevabı ise "Ramazan ayında minareler arasına asılan güzel sözlerden oluşan yazılara Mahya yazıları denir." şeklindedir. 

KPSS LİSE SORULARI, CEVAPLARI VE SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Lise mezunu adaylar için uygulanan KPSS'de adaylara ÖSYM tarafından Genel Kültür'den 60 ve Genel Yetenek'ten 60 olmak üzere 120 soru soruldu ve soruların yanıtlanması için 130 dakika süre verildi. 

Sınava katılan milyonlarca aday tarafından soru ve cevaplar ile sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılıyor. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin sonuç açıklama sistemi üzerinden sınav sonuçları 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacaktır. 

Ayrıca ÖSYM tarafından soruların ve cevapların ne zaman açıklanacağı hakkında bir açıklama yapılmadı ancak soru ve cevapların hafta içi açıklanması beklenmektedir. 

Sınav soruları ile cevapları açıklandığında ve sınav sonuçları açıklandığında anlık olarak bildirim almak istiyorsanız uygulamamızı indirin:

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 22:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mevlüt bayraktar
Mevlüt bayraktar - 9 ay Önce

1982 anayasasi sorularinda niye duzeltmeden sonra diye sormadilar yanormalde 82 anayasasinda cumhurbaskani 7 yilda gorew yapar milletvekili 18 yasinda secilmiyomuydu

Hatice
Hatice - 9 ay Önce

Bizim hali hazırda yürürlükte olan ana yasamız 1982 Ana yasası dır.sadece yapılan düzenlemeler le 7 yıl olan süre 5 yıla indirilmiştir.

Seher
Seher - 9 ay Önce

Sorular kolaydı ama abcdef kafile sorusu beni maf etti sure mi ona cok harcadım ama yinede boş biraktim

Eyüp
Eyüp - 9 ay Önce

82 anayasası herhangi bi düzelme yapmadan tekrar sorulmuş eskiyle güncel arsındaki farkı belirlenmesi gerekir

Hacer
Hacer - 9 ay Önce

Kofi Annan sorusu vardı birde onu ne yaptiniz