Tapu'ya 265 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor ! KPSS Tercih Kılavuzu Detayları

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı ve yayımlanan duyuruda KPSS 2019/3 ile kamu personeli alımı tercih kılavuzunun yayımlandığı ifade edildi. Tercih kılavuzu kapsamında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde 265 kamu personeli alımı yapılacağı belirtildi. Söz konusu tercihler 18 Ocak'ta başladı ve 24 Ocak'a kadar devam edileceği ifade edildi.

Tapu'ya 265 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor ! KPSS Tercih Kılavuzu Detayları

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün sözleşmeli personel pozisyonlarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar tercihlerini, 18-24 Ocak 2019 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 24 Ocak 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, tercihlerini Ek’te yer alan KPSS-2019/3 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 15.45’ten itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak yapacaklardır. Adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri önem arz etmektedir.

Genel Bilgiler İçin TIKLAYIN.

TABLO-1. ÖN LİSANS MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ SÖZLEŞMELİ POZİSYONLAR İçin TIKLAYIN.

TABLO-2. LİSANS MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ SÖZLEŞMELİ POZİSYONLAR İçin TIKLAYIN.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Objektif
Objektif - 4 ay Önce

Her kamu kurumu kafasina gore memur alimi yapiyor...bosuna girdik yine bosuna verdik sinav parasi...bosuna bosuna...