Güney Kore'nin zirvesine ziyaretçi akını

Güney Kore'nin Jeju Adası'nda yer alan en yüksek dağı Halla, her yıl yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Güney Kore'nin zirvesine ziyaretçi akını

Kore Yarımadası'nın güneyindeki Jeju Adası'nın merkezinde sönmüş bir yanardağ olan Halla Dağı ve dağın yer aldığı Halla Dağı Milli Parkı, doğaseverlerin akınına uğruyor.

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan adada yer alan 1950 metre yüksekliğindeki Halla Dağı, resmi verilere göre geçen yıl 889 bin 38 ziyaretçiyi ağırladı.

Zirveye Ulaşıldı" belgesi için fotoğraf şartı

Tırmanış için sabahın ilk ışıklarında yola çıkan doğa severler, Halla Dağı'nın zirvesine ulaşmak için zorlu patika yollardan geçerek, 9 bin 600 metre yol katetmek zorunda.

Mevsime göre zirvede kar, tipi veya fırtınayla karşılaşan ziyaretçiler, zirveye tırmandıklarını kanıtlamak ve sonrasında "Zirveye Ulaşıldı" belgesi almak için hatıra fotoğrafı da çektirmek durumunda.

Ziyaretçiler, zirvedeki fotoğraflarını, dağın yamacında bulunan doğa ofisine göstererek aldıkları "Zirveye Ulaşıldı" sertifikasıyla bu ölümsüz anı belgeleyebiliyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE