banner731

Kuruluş Osman ne zaman başlayacak? Kuruluş Osman nerede çekiliyor?

Kuruluş Osman'ın yayınlanacağı tarihi merakla bekleyen izleyiciler, Kuruluş Osman ne zaman yayınlanacak? sorusunun cevabını arıyor. Diriliş Ertuğrul dizisi ardından çekimlerine başlanan Kuruluş Osman'da izleyiciler nefeslerini tuttu ve dizinin ne zaman yayınlanacağını araştırmaya başladı. Peki, Kuruluş Osman ne zaman başlayacak? Kuruluş Osman nerede çekiliyor?

KÜLTÜR-SANAT 17.10.2019, 00:15
Kuruluş Osman ne zaman başlayacak? Kuruluş Osman nerede çekiliyor?

Diriliş Ertuğrul dizisini yakından takip eden izleyiciler Mehmet Bozdağ tarafından Diriliş Ertuğrul'un devamı olarak çekilen ve ATV ekranlarından yayınlanacağı açıklanan Kuruluş Osman'ın ne zaman yayınlanacağını merak etmeye başladı. 

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kuruluş Osman dizisinin seti de yayın tarihi kadar merak edilen konular arasında yer alıyor. İstanbul ilinin Beykoz ilçesine bağlı Riva'da kurulan platoda çekimleri yapılan Kuruluş Osman dizisinin yayınlandığı tarihten itibaren izleyicileri ekrana bağlayacak.

Dizinin çekim yerinde devasa kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, en ince ayrıntısına kadar titizlikle inşa edildi. Şu anda Avrupa'nın en büyüğü olan platoda 60 ayrı marangoz ekibi çalışıyor. Dizide 800 metrelik yapay göl ise koca bir nehir olarak aktarılacak. Şu anda Diriliş Osman dizi setinde 1500 kişi yeni sezon içim hummalı bir şekilde çalışıyor.

KURULUŞ OSMAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Kuruluş Osman'ın ilk fragmanı yayınlanmasına rağmen izleyiciler de heyecan dorukta fakat ne zaman yayınlanacağı hala kesinlik kazanmış değil. 

Yorumlar (0)