Yurtiçi Kargo'da şoke eden iddia! Yurtiçi Kargo çalışanı, adres paylaşımı yaparak, linç çağırısında bulundu!

Yurtiçi Kargo'da şoke eden iddia! Yurtiçi Kargo çalışanı, adres paylaşımı yaparak, linç çağırısında bulundu!

Geçtiğimiz günlerde Kadıköy'de maske takmayan ve polisin müdahale ettiği Rana Batı'nın adresinin Yurtiçi Kargo çalışanı tarafından paylaşıldığı iddia edildi. Konu kısa süre içerisinde gündem olunca, Yurtiçi Kargo için Twitter üzerinden, #YurticiKargoCevapVer etiketi listenin ilk sıralarında yer aldı. Konuyla ilgili sabah saatlerinde Yurtiçi Kargo'dan cevap geldi

İstanbul Kadıköy'de maske takmayan Rana Batı'nın polisle ola n olayının yankıları hala devam ederken, şoke eden bir olay daha yaşandı. İddiaya göre Yurtiçi Kargo firmasında çalışan bir kişi, müşteri veri sistemine girerek, Rana Batı'nın adresini bulduğunu ve paylaşım yaptığı ortaya çıktı. İddialar üzerine olay kısa sürede tepki görmeye başladı.

Yurtiçi Kargo çalışanı olduğu iddia edilen kişi, Rana Batı'nın hesabını ele geçirerek, 1 saat içerisinde polisler tartıştığı için özür videosu çekip yayınlamasını istedi. Bu süre içerisinde özür videosu yayınlanmazsa, evinin adresi ve telefonu gibi bilgilerin paylaşılacağını belirtti.

PAYLAŞTI

Daha sonra, Rana Batı'nın adresi ve telefon numarası olduğu iddia edilen bilgiler, İnstagram hikayesi üzerinden paylaşıldı.

HEP BERABER GİDELİM Mİ?

Rana Batı'nın bilgilerinin paylaşılmasından sonra, şahıs kendi konumundan Rana Batı'nın adresi arasındaki mesafeyi paylaşarak, "Metrobüsle 1,5 saat" diyerek, "Hep beraber gidelim mi?" çağrısında bulundu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Konu kısa süre içerisinde sosyal medyada gündem oldu. #YurticiKargoCevapVer etiketiyle Yurtiçi Kargo'dan açıklama bekleyen kullanıcılar, müşteri bilgilerine nasıl ulaşılşabilediğini sordu. Konuyla ilgili sabah saatlerinde Yurtiçi Kargo'dan açıklama geldi.

YURTİÇİ KARGO AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili açıklama yapan Yurtiçi Kargo, "Çalışanlarımız, sistem üzerinden müşterilerimizin kişisel bilgilerine kesinlikle erişememektedir. Sadece dağıtım sırasında adres bilgileri ilgili personele gösterilmektedir. Konu ile ilgili olup olmadığı hakkında net bir bilgi olmasa da olay araştırılmaktadır. Bir ihlal yaşandı ise tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz" ifadesini kaydetti.

KULLANICILARIN KONUYLA İLGİLİ ATTIĞI TWEETLERDEN BAZILARI

Konuyla ilgili kullanıcıların atmış olduğu tweetlerden bazıları şu şekilde:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.