banner731

Ek, Ekstra, Acil Öğretmen Ataması Yapılmalıdır

Binlerce öğretmen adayı, Milli Eğitim Bakanlığı'dan atama haberi bekliyor. Adayların öğretmen atamaları ile ilgili taleplerini haberimizde değerlendiriyoruz.

MEB Personeli 28.09.2017, 00:00 28.09.2017, 00:28
Ek, Ekstra, Acil Öğretmen Ataması Yapılmalıdır

TEOG, YGS, LYS’den sonra ücretli öğretmenlik sisteminin de tartışılmasını ve buna bağlı olarak MEB’in acilen öğretmen ataması yapması gerektiğini önceki haberlerimizde dile getirmiştik. Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması ve mülakattan sonra 2017 Eylül döneminde de ilk kez öğretmen ataması ilanı yayımlanmadı. Adaylar ise MEB’in atama yapması için baskılarını arttırmış durumdadır.

Mülakat Mağdurları Ek Atama Bekliyor

2016 KPSS Puanıyla yapılan son atamada mülakat engeline takılan öğretmen adayları MEB’den 10 bin ek atama talebinde bulunmaktadır. MEB’in yayımladığı sayısal verilerde KPSS puanı düşük olan adaylara yüksek puan verildiğini ve bu yüzden atanamadıklarını belirten öğretmen adayları Doğu ve Güneydoğu’daki öğretmen açığı için acilen ek atama istemektedirler. Öğretmen adaylarının mülakata yönelik hazırlamış olduğu tablo aşağıdadır.

Ön Lisanslıların Ücretli Öğretmen Yapılmasına Tepki Var

İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ücretli öğretmen görevlendirmelerini yaptı. Bazı yerlerde ön lisans mezunları ücretli öğretmen olarak kabul edildi. Öğretmen adayları da MEB’in atama yapmamasına tepki gösterirken ücretli öğretmenlerin yerine atama yapılmasını talep etmektedir. Aşağıdaki tabloda da Çaldıran MEM’in ücretli öğretmen görevlendirmesi yer almaktadır.

DEĞERLENDİRME: Doğu ve Güneydoğu’daki öğretmen açığı için MEB’in ek öğretmen ataması önem arz etmektedir. Ücretli öğretmenlikle yola devam etmek yerine Maliye Bakanlığı’nın MEB’e ilave atama iznini vermesi faydalı olacaktır. Öğretmen atamalarının 2018 yılında yapılacağı ifade edilmektedir. Mülakat faktörünü düşündüğümüzde 2018’de atananlar ancak Eylül’de göreve başlayacaktır.  2018 Eylül’üne kadar atama yapılmaması demek Doğu ve Güneydoğu’nun öğretmensiz kalması demektir. Bunun için adına “ek atama, ekstra atama, acil atama” diyebileceğimiz öğretmen ataması yapılmasını istiyoruz.

Zeki KARA (zekikara@kamupersoneli.net) / Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Yorumlar (18)
serhan 2 yıl önce
cumhurbaşkanının sözünü ettiği 10.000 öğretmen ataması neden yapılmıyor atanmayan öğretmenler ve onca haber siteleri neden sessiz ? bu iş şubata kalmamalı hayvan yetiştiricilerin ücretli öğretmen alınması ne demek ne?
resim 2 yıl önce
inşAllah olurda bi̇zi̇m ve ai̇leleri̇mi̇zi̇n yüzü güler artik.sitenize çok teşekkür ederim desteğinizi esirgemeyin
Enes 2 yıl önce
IsAllah
türkçeçi 2 yıl önce
teşekkürler kamupersoneli sesimizi duyuruyorsunuz bize verilen ağustosta 10 bin ek atamayı istiyoruz unutmadık...
Kayaserdar 2 yıl önce
Hadi inşAllah
öğretmen 2 yıl önce
lütfen desteğinizi arttırın 10 bin ek atama sözü verilmişti gerçekleşsin sabrımız kalmadı
ogretmen 2 yıl önce
2017 mayısta girilen sınavın puanıyla 2018 eylülde atama yapacağız ne demektir ya. nasılsa ücretli öğretmenlikle açığı kapatıyoruz diyerek.kasım aralık gibi mülakat ilanına çıkılsın 2.dönem göreve başlıyalım bu kadar basit.
ücretliye hayır 2 yıl önce
40 bin ücretli vardi yaklaşik 40 bin daha ücretli aldılar bitirdiler işi tek umut 2019 kpss malıum hem seçim yılı hem de fetö temizliği tamamen bitmiş olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın