banner731

MEB Öğretmenler Dışındaki Personellerin İl Dışı Tayinleri Hakkında Önemli Duyuru Yayımladı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmenlerin dışındaki personellerin (Hizmetli, Memur,VHKİ,Bilgisayar İşletmeni,Teknisyen,Şef ve Diğerleri) İl Dışı İsteğe Bağlı Yer Değiştirmelerine hakkında önemli duyuru yayımladı.. İşte detaylar..

MEB Personeli 01.07.2019, 17:34
MEB Öğretmenler Dışındaki Personellerin İl Dışı Tayinleri Hakkında Önemli Duyuru Yayımladı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve öğretmenler dışındaki diğer MEB Personellerinin il dışı tayinleri hakkında önemli duyuru yayımladı.

Buna göre MEB tarafından açıklanan kılavuza göre öğretmenler dışındaki MEB Personellerinin il dışı nakillerini hizmet süresi üstünlüğüne göre yapacağını duyurdu...

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin iller arası isteğe bağlı yer değiştirmeler başlıklı 33’üncü maddesi içinde yer alan detaylarda ise;

"(1)Bölge hizmetine bağlı yer değiştirme yükümlülüğü bulunanlar hariç, bu Yönetmelik kapsamında bulunan personelden bulundukları ilde Bakanlık teşkilatı kadrolarında 30 Eylül tarihi itibarıyla kesintisiz en az üç yıl görev yapanlar, iller arasında, yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilirler.

(2)Başvurular Haziran ayında alınır. Başvuruda bulunan personel Bakanlıkça belirlenen ve durumlarına uygun kurumlar arasından en fazla yirmi kuruma atanmak üzere tercihte bulunulabilir. Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar ile aylıksız izinli olanlar, iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilirler.

(3)İller arası isteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunan personelin atamaları, Temmuz ayında tercihleri de dikkate alınarak hizmet süresi üstünlüğüne göre Bakanlıkça yapılır.

Hizmet süresinin eşit olması hâlinde halen bulunduğu kadrodaki hizmet süresi fazla olana öncelik verilir, eşitliğin bozulmaması durumunda kura yoluna başvurulur.

(4) Bu madde kapsamında yapılan atamalar Bakanlıkça duyurulur." ifadeleri yer almaktadır..

BAŞVURU HUSUSLARI

30 Eylül 2019 tarihinden itibaren bulundukları ilde en az 3 yıl süreyle kesintisiz görev yapanların iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabileceği bildirildi.

İller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurularında MEB Personellerinin en çok 20 il/ilçe başvurusunda bulunacağı duyuruldu.

KILAVUZ İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (2)
Fatma 2 ay önce
Okul yurtlarında çalışan temizlik görevlisi hem yemek yapıyor hem temizlik hem bulaşık aşçı nerde sabah gelir yemek yapar öğleyin yetmez sonrasını bulaşıkçı yapar nerde adalet
Ayse 2 ay önce
Ben pansiyonda çalışıyorum dışardan liseyi okuyorum ayrıca aile danışmanı üniverste onayli belge almaktayım benim için bir atama istiyoruz