Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Yönetici Atamalarına İlişkin Açıklama

MEB yönetici atamalarına dair Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan çok önemli açıklamalar geldi. Yönetici atamalarına ilişkin işleyecek olan sürece dair bilgi veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında liyakat vurgusunda bulundu.

MEB Personeli 07.11.2018, 23:43 08.11.2018, 02:11
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Yönetici Atamalarına İlişkin Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2019 Merkezi Yönetim bütçe görüşmelerinde bir konuşma yaptı. Görüşmeler sırasında ayrıca milletvekillerinin sorularına da yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Selçuk, kamu gündeminden düşmeyen MEB yönetici atamalarına dair açıklamalarda bulundu. 

Ziya Selçuk'un  2019 Merkezi Yönetim bütçe görüşmelerinde yapmış olduğu konuşması ve milletvekilleri tarafından sorulan sorulara vermiş olduğu yanıtları sizlerle paylaşıyoruz. 

MEB YÖNETİCİ ATAMALARI KONUSU

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı birimlere ilçe, il müdürleri ve şube müdürleri okul müdürleri atamalarında liyakat esasına vurgu yaptı. 

Bu konuda uygulanması planlanan bir sınav olduğu açıklamasında bulunan Ziya Selçuk konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, MEB'e yönetici atamalarına dair yapmış olduğu konuşması;

"İlçe, il müdürleri ve şube müdürleri okul müdür için somut ölçülebilir muhakkak suretle liyakat esaslı bir süreci harekete geçireceğiz. Sınav hazırlığımız var. Uluslararası know how var. Bunlarla ilgili iki, aydır çalışma yürütüyoruz. Bütün yöneticilerimize hangi seviyede, hangi akreditasyonu getireceğiz ve bunun değişmemesi içinde taahhütte bulunacağız. Akreditasyonu uygun olan yönetici veya adaylarımızın onların okullarla ilgili ölçülebilir hedeflerle karşı karşıya kalmasını sağlayacağız. Her bir okul müdürünün hedeflerini soracağız"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)