banner731

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) Ücretli Öğretmen Maaşlarına Zam Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) ücretli öğretmen maaşlarına zam yapılacağı hakkında basına yansıyan haberlere yönelik açıklama geldi. Bakanlık ücretli öğretmen maaşlarına zam yapılıp, yapılmayacağı hakkında "gerekçe" sundu. Peki ücretli öğretmen maaşlarına zam yapılacak mı? İşte detaylar.

MEB Personeli 10.07.2019, 16:43
Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) Ücretli Öğretmen Maaşlarına Zam Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) ücretli öğretmen maaşlarına zam hakkında açıklama yapıldı. Takvim Gazetesi tarafından sunulan ücretli öğretmen maaşlarına zam yapılacağı yönünde çıkan habere MEB yanıt verdi.

Ücretli öğretmen maaşlarına zam yapılıp, yapılmayacağı sorgulanıyor. Peki ücretli öğretmen maaşlarına zam yapılacak mı? İşte detaylar.

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan açıklamada ise zammın ekonomide yaşanan gelişmelere bağlı olduğu ifade edilerek;

"Bugün bir gazetede yer alan "Ücretli Öğretmene Zam" haberiyle ilgili olarak sizlerden gelen sorular üzerine bu bilgilendirmenin yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Haberdeki ilgili bölüme ilave olarak;

Sayın Bakanımız ücretli öğretmenlerimizle ilgili iki aşamalı bir çalışma yürütüldüğünü, ders ücretlerindeki düzenlemelerin ekonomideki gelişmelere bağlı olarak yapılacağını belirtmiştir." denildi.

2019 ÜCRETLİ ÖĞRETMEN MAAŞLARI NE KADAR?

İlk 100 günlük eylem planının yüzde 98 oranında gerçekleştirilmesiyle beraber ikinci eylem planına geçildi ve; "Ek Ders ücreti karşılığında görevlendirilenlerin ek ders ücretleri %100 (iki kat) arttırılacak" maddesi eklendi.

Bununla beraber ücretli öğretmenler büyük heyecan yaşadı. Kadrolu öğretmen ile aynı işi yapan, çoğu zaman daha fazla verilmesi talep edilen ücretli öğretmenlik maaşlarının ne kadar olduğu sorgulanıyor.

Eylem planına göre vaat edildiği gibi ek ders ücreti 2 kat artırılırsa yeni dönemde ayda 120 saat derse giren ve bekar olan bir öğretmen aylık 3000 TL'nin üzerinde maaş alabilir.

Yorumlar (24)
Kdry 5 ay önce
1 yıl oldu ses seda yok hiçbir hakkımız olmadığı gibi kıdem tazminatı izin gibi daha bir çok haktan mahrumuz yazın 3 ay maaş almadan sigortasız işsizlik maaşı bile alamıyoruz hakmı adaletmi bütün haber kanalları gözlerini kapattı bizlere
Cüneyt 5 ay önce
Ücretli kölelerin vebali bu hükümetin elindedir eğitimde bu kadar adaletsiz bir durum olmaz. Maaş askeri ücretli altında sigorta yarım saygı yok diğerlerinin egosu altında eziliyor uz yazıklar olsun Bülent beye 18 bin maaş köleler ekenomik durum ah adalet sizde bu yok ama Allahın adaleti var haram olsun size yazıklar olsun ücretli köle....................
Krt 5 ay önce
Bir an önce artık zam yapılmalı
Mehmet Okay 4 ay önce
Eğitimi hep birlikte bitirdiniz.. .Okullar okul olmaktan çıkmış. Liyakat yok. Müdürler yalakalık için yarışıyorlar..
hmt 3 ay önce
kapıdaki bekçi bizden fazla alıyor bu kadar da adaletsizilik olmaz
Mustafa Kemal 3 ay önce
Yazıklar olsun hepinize! Göz göre göre ücretli kölelik yaptırıyorsunuz binlerce öğretmene! Hem de sigortasını bile yarım yatırıyorsunuz, utanç verici!
Ücretli köke 3 ay önce
Sigortasız işçi çalıştıranlara ceza veren devlet, ücretli öğretmenlerin sigortasını yaptırmıyor ya da yarım yatırıyor
Ücretli köle 3 ay önce
Sigortasız işçi çalıştıranlara ceza veren devlet, ücretli öğretmenlerin sigortasını yaptırmıyor ya da yarım yatırıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın