28 Ağustos 2019 Çarşamba 23:27
Öğretmenlerin 2019 Eylül Dönemi Mesleki Seminer Çalışma Programı Belli Oldu

Öğretmenlerin 2019 Eylül Mesleki Çalışma Programı Belli Oldu. Program 2-6 Eylül 2019 tarihleri arasını kapsıyor. Hangi tarihte hangi mesleki çalışmanın yapılması gerektiği programda detaylı olarak yer alıyor. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve tüm illere gönderilen Öğretmenlerin 2019 Eylül Seminer Programı...

“ Millî Eğitim Bakanlığı
Oğretmenlerin Mesleki Çalışmaları

İlgi: 5) Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetıneliği.
b)Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği.
c) Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği

Millî Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğretmenlerin mesleki ve alan gelişimlerinin desteklenmesine yönelik etkinlik temelli uygulamaya dayalı yenı bir mesleki gelişim programı hazırlanmıştır,

Bu kapsamda ilgi (a) Yönetmelik'in 38. ilgi (b) Yönetmelik'in 87 ve ilgi (c) Yönetmelik`in 52. maddelerine uygun olarak okul öncesi. Ilköğretim, ortaöğretim, hayat boyu renme kurumlarında görevli yönetici ve eğitmenlerimizin kişisel, mesleki ve alana yönelik bilgi ve becerilerinin artırılması eğitim ve öğretim süreçlerinde karşılaşılan problemlerin çözümüne yönelik yeni becerilerin kazandırılması, plan ve programların öğrenci ile çevrenin ihtiyaçlarına göre hazırlanması ve uygulanması amacıyla E *1 2019 dönemi mesleki çalışma programı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce hazırlanmıştır.

l. MESLEKİ ÇALIŞMALARIN AMAÇLARI:

1. Eğitim Ve öğretimin niteliğini geliştirnek ve verim

2. Öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak.

3. Yenilenen, güncellenen öğrenim programları hakkında öğretmenlerin bilgilenmelerini ve içeriğini müzakere etmelerini sağlamak,

4. Derslerin işleyişinde uygulanan yöntem ve teknikler, kullanılan Öğretim materyalleri ile ölçme ve değerlendirme kriterleri hakkında öğretmenlerin bilgi ve tecrübe paylaşımında buluıımalannı sağlamak.

5. Eğitim ve öğretim süreçlerinde karşılaşılan sorunları tespit etmek ve bu sorunlaıa yönelikçi önerileri gelistirmek.

6. Eğitim ve öğretim sürecinin sistemli bir şekilde değerlendirmesini yaparak 2019 - 2020 eğitim ve öğretim yılı planlama çalışmalarına zemin hazırlamak.

7. Eğitim ve öğretim uygulamalarındaki iyı örneklerin paylaşılmasın sağlayarak özgün çalışmaları geliştirmek.

s. Öğretmenlerin ders kazanımlarına yönelik yazılı ve görsel yeni öğretim materyalleri ile içerikler lıazırlamalarına` geliştirmelerine ve paylaşmalarına destek olmak.

9. Öğretmenlerin bireysel gelişimlerlne katkı sağlamak.

Öğretmenlerin 2019 Eylül Dönemi Mesleki Seminer Çalışma Programı PDF olarak indirmek için tıklayın...

Son Güncelleme: 29.08.2019 00:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Meryem peki okul personellerinin nezaman alınacak, güvenlı 2019-08-29 06:14:16