Profesyonel Yöneticilikten Ne Anlaşılmalı? MEB'den Açıklama Geldi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir basın açıklaması yapıldı ve profesyonel yöneticilikle ilgili önemli bilgiler paylaşıldı. MEB'den yapılan açıklamada profesyonel yöneticilik kavramı hakkında ne anlaşılacağı vurgulandı. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde..

MEB Personeli 10.08.2018, 13:37
Profesyonel Yöneticilikten Ne Anlaşılmalı? MEB'den Açıklama Geldi

Milli Eğitim Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir basın açıklaması yapıldı ve basın açıklamasında profesyonel yöneticilikle ilgili bazı bilgi paylaşımları yapıldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada  profesyonel yöneticilik kavramı hakkında ne anlaşılacağı da belirtildi.

Mili Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan basın açıklamasının detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz..

YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI

"Son günlerde bazı basın yayın organlarında, “profesyonel yöneticilik” kavramı üzerine çıkan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Eğitim biliminde kullanıldığı şekliyle “profesyonel yöneticilik” okul yönetiminde görev alan eğitim kökenli yöneticilerin yöneticilikte uzmanlaşması anlamına gelmektedir. Benzer şekilde profesyonel yöneticilik herhangi bir branştaki bir öğretmenin kendi alanında lisansüstü eğitim dâhil, uzmanlaşması anlamını taşımaktadır.
           
Bu bağlamda kamuoyunda okul yöneticilerinin işletme ve iktisat mezunları arasından seçileceği ve okul müdürlerinin tamamının değiştirileceği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)